صفحه نخست    حوالات ارزی    ثبت سفارش

حواله کرون به سوئد | انتقال پول به سوئد

سوئد یک کشور نوردیک در شمال اروپا است که در شبه‌ جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. سوئد با نروژ، فنلاند و دانمارک همسایه است و با یک پل-تونل از طریق تنگه اورسوند به دانمارک متصل می‌ شود. سوئد پنجمین کشور بزرگ اروپا از نظر مساحت و هشتاد و ششمین کشور پرجمعیت جهان است. پایتخت و بزرگترین شهر سوئد استکهلم است که در جنوب شرقی کشور واقع شده‌است. این کشور یک پادشاهی مشروطه با حکومت پارلمانی است و عضو اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، شورای نوردیک و مدل نوردیک است. 
سوئد یک کشور پیشرو در جنبه‌ های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست‌ محیطی است. همچنین دارای یک اقتصاد باز و تنوع‌ بخش با تولید ناخالص داخلی بالا و رفاه عمومی گسترده است. علاوه بر این یک کشور چند فرهنگی و چندزبانه است که زبان رسمی آن زبان سوئدی است که گروه زبان‌ های ژرمن شمالی را تشکیل می‌ دهد.

با توجه به تحریم های اقتصادی علیه ایران، انتقال پول به سوئد با محدودیت ها و هزینه هایی روبرو است که گروه مالی میستری پی با سال ها سابقه فعالیت در حوزه خدمات مالی انتقالات حواله ارزی شما را به کشور سوئد در بستری امن و سریع را فراهم کرده است تا با کمترین کارمزد بتوانید انتقالات خود را انجام دهید.

 

سوالات متداول:

حواله به سوئد چگونه است ؟

حواله به سوئد یک راه برای انتقال پول بین ایران و سوئد است که ممکن است برای دانشجویان، تجار، کارگزاران و برنامه نویسانی که با این کشور همکاری دارند، مورد نیاز باشد. برای حواله به سوئد، شما نیاز به مشخصات دقیق بانکی فرستنده و گیرنده دارید. همچنین باید با قوانین و مقررات مربوط به انتقال پول بین المللی مطابقت داشته باشید. 

روش های حواله به سوئد کدام است ؟

 برای حواله به سوئد روش های معروف و پرکاربردی از جمله حواله بانکی، حواله وسترن یونیون و حواله Ria می باشد که حواله بانکی یکی از قدیمی ترین و مطمئن ترین روش ها برای انتقال پول بین کشورها است. وسترن یونیون ساده ترین و سریع ترین روش ها برای انتقال پول بین کشورها است و حواله ریا Ria یک روش شبیه به وسترن یونیون است که با استفاده از نام و نام خانوادگی گیرنده، می‌توانید پول خود را به صورت نقدی یا الکترونیکی به گیرنده بفرستید. گیرنده نیز با نشان دادن کد تراکنش و شناسه خود، می‌تواند پول را در هر جای دنیا که دفتر Ria وجود دارد، دریافت کند. این روش دارای مزایای مشابه با وسترن یونین است، با این تفاوت که هزینه های آن کمتر است. 

چطور می‌ توانم حواله بانکی انجام دهم ؟

برای انجام حواله بانکی از ایران به سوئد، شما نیاز به داشتن یک حساب بانکی در یکی از بانک‌ های مجاز در ایران و یک حساب بانکی در یکی از بانک‌ های معتبر در سوئد دارید. همچنین باید مشخصات کامل حساب خود و حساب گیرنده را داشته باشید. این مشخصات شامل نام و نام خانوادگی صاحب حساب، شماره حساب، کد IBAN، کد SWIFT و نام و آدرس بانک هستند. همچنین باید کد SWIFT و نام و آدرس بانک گیرنده را ذکر کنید. سپس شما باید هزینه حواله را پرداخت کنید که معمولا شامل هزینه بانک فرستنده، هزینه تبدیل ارز و هزینه بانک گیرنده است. پس از پرداخت هزینه، شما یک رسید تأیید حواله دریافت خواهید کرد که شامل شماره تراکنش و تاریخ حواله است. شما می‌توانید با استفاده از این رسید، وضعیت حواله خود را پیگیری کنید. معمولا زمان لازم برای رسیدن پول به حساب گیرنده بین 2 تا 5 روز کاری است. 

 حواله وسترن یونیون چگونه است ؟

حواله وسترن یونیون یکی از ساده ترین و سریع ترین روش ها برای انتقال پول بین کشورها است. در این روش، شما با استفاده از نام و نام خانوادگی گیرنده، می‌ توانید پول خود را به صورت نقدی یا الکترونیکی به گیرنده بفرستید. گیرنده نیز با نشان دادن کد تراکنش و شناسه خود، می‌تواند پول را در هر جای دنیا که دفتر وسترن یونیون وجود دارد، دریافت کند. این روش دارای مزایایی مانند سرعت بالا، دسترسی آسان و عدم نیاز به حساب بانکی است. اما همچنین دارای معایبی مانند هزینه های بالا، محدودیت در مبلغ و نرخ تبدیل ارز است.

IBAN چیست و چگونه کار می کند ؟

IBAN یک روش راحت و قابل اعتماد و سیستم استاندارد بین‌ المللی است که برای شناسایی حساب‌ های بانکی در سطح جهانی طراحی شده است که شامل چندین قسمت کد کشور، شماره کنترل، شماره حساب می باشد که هر کدام اطلاعات مهمی را در خود دارند. دو حرف اول IBAN کد کشور متعلق به حساب را نشان می‌دهند. دو رقم بعد از کد کشور شماره کنترل هستند که برای جلوگیری از خطاهای نوشتاری در وارد کردن IBAN استفاده می‌شوند. این شماره با یک فرمول ریاضی محاسبه می‌ شود و به صورت خودکار توسط بانک تولید می‌ شود. قسمت آخر IBAN شماره حساب مشتری در بانک است که این قسمت معمولا شامل شناسه بانک، شناسه شعبه و شماره حساب است. طول و فرمت این قسمت متفاوت است و به قوانین هر کشور بستگی دارد.

با چه ارزهایی می توان به سوئد پول حواله کرد ؟

برای حواله پول به سوئد، شما می‌توانید از ارزهای مختلفی دلار، یورو، کرون سوئد استفاده کنید که هر کدام نرخ تبدیل و هزینه متفاوتی دارند. کرون سوئد واحد پول رسمی کشور سوئد است که در قسمت‌های مختلف آن به عنوان وسیله پرداخت قابل قبول است. کرون سوئد دارای نرخ تبدیل نسبتاً ثابت و هزینه نسبتاً بالا است. برای حواله کرون به سوئد، شما می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند حواله بانکی، حواله وسترن یونین یا حواله Ria استفاده کنید.

کدام گزینه برای حواله به سوئد مناسب است: وسترن یونین، Ria یا حساب بانکی ؟

 برای حواله به سوئد، شما می‌توانید از سه روش اصلی حواله بانکی، حواله وسترن یونین و حواله Ria استفاده کنید. هر کدام از این روش‌ها دارای مزایا و معایب خود هستند که بستگی به نیاز و شرایط شما دارند. حواله بانکی دارای مزایایی مانند امنیت بالا، قابلیت پیگیری و تضمین وجود دارد. در حواله وسترن یونین گیرنده نیز با نشان دادن کد تراکنش و شناسه خود، می‌ تواند پول را در هر جای دنیا که دفتر وسترن یونین وجود دارد، دریافت کند. این روش دارای سرعت بالا، دسترسی آسان و عدم نیاز به حساب بانکی است. حواله Ria یک روش شبیه به وسترن یونین است که با استفاده از نام و نام خانوادگی گیرنده، می‌ توانید پول خود را به صورت نقدی یا الکترونیک دریافت کنید و دارای مزایایی مانند سرعت بالا، دسترسی آسان و عدم نیاز به حساب بانکی است اما Ria همچنین دارای معایبی مانند هزینه های بالا، محدودیت در مبلغ و نرخ تبدیل ارز است.

چطور می توان در میستری پی ثبت سفارش کرد ؟

برای ثبت در خواست در میستری پی باید ابتدا در سایت ثبت نام کنید. سپس کافیست در صفحه رسیدگی سفارش فرم مربوط را پر و تکمیل نمایید و برای کارشناس پیام بگذارید و درخواست اطلاعات شماره شبا کنید تا بتوانید به روش ساتنا یا پایا پول را حواله کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورتی که نیاز به راهنمایی و مشاوره برای ارسال حواله به سوئدمیتوانید در وقت اداری به صورت تلفنی با ما تماس گرفته تا تیم پشتیبانی شما را راهنمایی نمایند.