صفحه نخست    حوالات ارزی    ثبت سفارش

ارسال حواله وسترن یونیون با کمترین نرخ و کارمزد (WU)

وسترن یونیون یکی از روش های سریع و رایج انتقال حواله پول به صورت نقد به سراسر جهان میباشد شما با استفاده از خدمات وسترن یونیون میتوانید بدون نیاز به داشتن حساب بانکی در کشورهایی که در لیست خدمات وسترن یونیون میباشد و دارای شعبه و نمایندگی در آن کشور میباشد حواله ارزی خود را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید . وسترن یونیون یکی از شرکت های بزرگ مالی در حوزه حواله های اکسپرس میباشد که در سال 1851 توسط ازرا کرنل بنیانگذاری شد و ستاد مرکزی آن در مریدیان , کلرادو ایالات متحده آمریکا میباشد . وسترن یونیون خدمات متنوعی از قبیل حواله شخص به شخص , حواله پستی پول , و پرداخت های تجاری و خدمات اقتصادی ارائه میدهد . تیم پرداخت میستری پی با سال ها فعالیت در حوزه خدمات ارزی و دارا بودن نمایندگی رسمی وسترن یونیون در کشورهای عراق,گرجستان و ترکیه آمادگی دارد کلیه انتقالات و دریافت حواله ارزی پول را بر روی شبکه وسترن یونیون در سریع ترین زمان ممکن با کمترین نرخ و کارمزد انجام دهد .

 

 

 

سوالات متداول در خصوص خدمات ارسال پول با وسترن یونیون :

وسترن یونیون چیست و چطور انجام میشود ؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم وسترن یونیون یک نوع حواله ارزی به صورت نقدی میباشد و نحوه انتقال آن به صورت شخص به شخص میباشد یعنی اینکه برای ارسال پول با وسترن یونیون نیاز میباشد مشخصات فردی پاسپورت گیرنده وجه از قبیل نام , نام خانوادگی را داشته باشید سپس با ارائه اطلاعات مشخصات گیرنده وجه و نام کشور مجموعه ما از نمایندگی خود در خارج کشور حواله را از مشخصات فردی خود به مشخصات گیرنده پول حواله میکند و پس از انجام حواله یک کد 10 رقمی دریافت پول توسط وسترن یونیون به فرستنده پول داده میشود که برای دریافت پول لازم میباشد این کد در اختیار گیرنده پول قرار بگیرد و سپس شخص گیرنده با مراجعه به شعب وسترن یونیون در کشور خود و با اعلام کد 10 رقمی به شعبه وسترن یونیون و ارائه کارت هویتی خود میتواند حواله پول را به صورت پول نقد بر پایه دلار آمریکا یا ارز محلی آن کشور دریافت کند .

در وسترن یونیون تا چه سقفی مجاز به ارسال حواله هستیم ؟

سقف قانونی وسترن یونیون برای هر تراکنش 7500 دلار آمریکا میباشد و تا سقف اعلام شده مجاز به ارسال حواله میباشید البته در صورتی که شخص گیرنده پول ایرانی میباشد توصیه ما این است بین 2500 دلار تا 3000 دلار در هر تراکنش پول حواله شود و اگر قصد انتقال مبلغ بیشتری دارید میتوانید طی دو فقره حواله خود را انجام دهید به عنوان مثال اگر میخواهید برای فردی در آمریکا مبلغ 5000 دلار پول حواله کنید میتوانید در دو فقره 2500 دلاری انجام دهید که در ابتدا فقره اول انجام شود و گیرنده پس از دریافت مبلغ از وسترن یونیون میتوانید فقره دوم را درخواست ارسال دهید تا ریسک بلاک شدن و حساسیت در وسترن یونیون پایین بیاد.

 

 

از خدمات وسترن یونیون به چه کشورهایی میتوان استفاده کرد ؟

تمامی کشورهای مجاز که در لیست تحریم وسترن یونیون نمیباشد امکان ارائه خدمات وجود دارد و شما میتوانید از خدمات ارسال حواله وسترن یونیون استفاده نمایید .

پس از ارسال حواله چطور میتوانیم وضعیت حواله را رهگیری کنیم ؟

پس از دریافت کد MTCN حواله امکان رهگیری حواله در سایت وسترن یونیون وجود دارد و برای اینکه بتوانید از وضعیت حواله خود مطلع شوید لازم میباشد در ابتدا کد را داشته باشید و سپس به سایت وسترن یونیون مراجعه کنید و با زدن کد مربوطه وضعیت حواله را به صورت لحظه ای به شما نمایش میدهد .

در صورتی که پول توسط گیرنده دریافت شده باشید وضعیت حواله را Recived میزند .

در صورتی که پول توسط وسترن یونیون هولد شده باشد وضعیت حواله را ON HOLD میند .

در صورتی که پول توسط وسترن یونیون یا فرستنده کنسل شده باشد وضعیت را Cancel میزند .

و در صورتی که پول درخواست برگشت یا ریفاند زده شده باشد وضعیت حواله را Refunded میزند.

برای رهگیری حواله خود میتوانید به آدرس زیر مراجعه کنید :

https://www.westernunion.com/global-service/track-transfer

 

 

در وسترن یونیون با چه ارزهایی میتوان پول حواله کرد ؟

انتقال حواله در وسترن یونیون با ارزهای دلار آمریکا و یورو امکان پذیر میباشد البته در قوانین وسترن یونیون اعلام شده که تحویل ارز در کشور مقصد بر پایه ارز محلی میباشد به عنوان مثال برای کشورهای اتحادیه اروپا نمیتوان به صورت دلار پول حواله کرد و حتما میبایستی ارسال حواله بر پایه یورو باشد و یا اینکه اگر قصد انتقال با ارز دلار آمریکا هست لازم میباشد اکسچنج به یورو شود و اصولا با توجه به نرخ بالای هزینه تبدیل به صرفه نمیباشد ارز پایه برای کشورهای اروپا از دلار آمریکا تبدیل شود و بهتر میباشد به صورت لوکال حواله به صورت پول یورو حواله شود تا هزینه تبدیل کارمزد پایین تر باشد . لازم به ذکر است برای سایر کشورها ارسال حواله با پول دلار آمریکا انجام میشود و امکان دریافت پول در کشور مقصد به صورت دلار آمریکا یا ارز محلی وجود دارد به عنوان مثال فرض کنید 100 دلار به کشور هند پول حواله کردید در مقصد میتوان به صورت روپیه یا همان ارز لوکال ( دلار ) پول را دریافت کرد .

مبدا ارسال حواله وسترن یونیون کدام کشورها میباشد ؟

مجموعه میستری پی دارای نمایندگی رسمی وسترن یونیون در کشورهای عراق , ترکیه و گرجستان میباشد و امکان ارسال حواله از سه کشور مختلف به سراسر جهان وجود دارد . البته با توجه به اینکه کشورهای ترکیه و عراق حواله یورو را پشتیبانی نمیکند و نیاز به تبدیل دلار به یورو میباشد برای کاهش هزینه حواله های یورو از کشور گرجستان به مقصد اروپا زده میشود و سایر کشورها که بر پایه دلار آمریکا حواله ارسال میشود از مبدا عراق و ترکیه حواله انجام میشود .

برای ثبت درخواست حواله وسترن یونیون چه اطلاعاتی نیاز است ؟

برای ثبت درخواست انتقال حواله وسترن یونیون در میستری پی ضروری میباشد مشخصات زیر را به صورت دقیق و صحیح در فرم مربوطه وارد نمایید :

نام پاسپورت Name

نام خانوادگی پاسپورت Last Name

نام کشور Country

نام شهر یا ایالت City

 

 

انتقال حواله با وسترن یونیون طی چه بازه زمانی انجام میشود ؟

پس از ثبت درخواست حواله در میستری پی طی بازه زمانی یک الی سه ساعت کاری حواله انجام میشود و رسید حواله برای متقاضی ارسال میشود . توجه داشته باشید بازه زمانی اعلام شده ملاک وقت کاری میباشد و در صورتی که سفارش خارج از ساعت کاری ثبت شود در وقت اداری درخواست رسیدگی و انجام میشود .

کارمزد در وسترن یونیون چطور محاسبه میشود ؟

میزان کارمزد براساس مبلغ حواله تعیین میشود یعنی اینکه میزان کارمزد در وسترن یونیون متغیر می باشد و هر چقدر مبلغ حواله به میزان سقف افزایش پیدا می کند کارمزد نیز بالا می رود و هر چه مبلغ به کف انتقال حواله کاهش پیدا کند میزان کارمزد کمتر می باشد.

 

 

آیا امکان کنسل کردن حواله در وسترن یونیون وجود دارد ؟

در صورتی که گیرنده پول حواله را دریافت نکرده باشد این امکان وجود دارد تا در صورت تقاضای فرستنده حواله کنسل شود و به کشور مبدا حواله پول ریفاند شود. توجه داشته باشید در صورتی که پول توسط گیرنده دریافت شده باشد امکان کنسل کردن طبیعتا وجود نخواهد داشت. برای مطلع شده از وضعیت حواله خود میتوانید با درج کد MTCN در سایت رسمی وسترن یونیون وضعیت حواله را رصد نمایید .

پس از کنسل شدن و برگشت حواله هیچ گونه کارمزدی از وسترن یونیون برگشت نمی شود و فقط مبلغ اصل حواله ریفاند می شود.

 

 

 

آیا امکان ویرایش یا اصلاح مشخصات فردی در وسترن یونیون وجود دارد ؟

در صورتی که مشخصات فردی گیرنده دچار اشتباه تایپی شده و یا حرفی کم دارد یا اشتباه شده باشد امکان اصلاح کردن وجود دارد توجه داشته باشد امکان تغییر نام و نام خانوادگی وجود ندارد تنها می توان همان مشخصات را اصلاح کرد و در صورتی که بخواهید به فرد دیگری پول را حواله کنید لازم می باشد در ابتدا درخواست کنسلی بدهید .

امکان بلاک شدن حواله در وسترن یونیون وجود دارد ؟

بله در صورتی که مشخصات فرد گیرنده در لیست افراد لیمتی باشد امکان دریافت حواله میسر نمی باشد. در بسیاری از مواقع فرد گیرنده به خاطر دریافت زیاد حواله در طی ماه بلاک می شود و برای جلوگیری از پولشویی سیستم وسترن یونیون حداکثر تا سقف مشخصی را در ماه برای هر فرد تعیین کرده است. در بسیاری از مواقع حواله های بلاک شده توسط وسترن یونیون پس از گذشت چند روز به مبدا برگشت میخورد و قابل دریافت می باشد و مشکلی از بابت دریافت مبلغ حواله وجود ندارد و مجموعه میستری پی کارهای پیگیری و برگشت پول را در صورت نیاز انجام می دهد.

 

 

 حواله وسترن یونیون مناسب چه افرادی می باشد ؟

وسترن یونیون مناسب ترین راه جهت ارسال حواله فوری پول به کشورهای مختلف می باشد و مهمترین مزیت آن سرعت ارسال حواله و عدم نیاز به حساب بانکی می باشد. این حواله مناسب برای اشخاصی می باشد که نیازمند دریافت پول در کمتر از 3 ساعت کاری هستند و زمان لازم برای دریافت حواله بر روی شبکه بانکی را ندارند یا اصلا در کشور مقصد فاقد حساب بانکی هستند و نیازمند پول نقد هستند .

 

 

 

مشتری گرامی در صورتی که برای ارسال حواله با وسترن یونیون نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید میتوانید در وقت اداری به صورت تلفنی با مجموعه تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند .