صفحه نخست    حوالات ارزی    ثبت سفارش

حواله فرانک به سوئیس | انتقال پول به سوئیس

سوئیس یک کشور کوچک و زیبا در قلب اروپا است که از سه منطقه جغرافیایی فلات سوئیس، رشته کوه آلپ و ژورا تشکیل شده‌است. سوئیس دارای 26 کانتون یا ایالت است که هر کدام از آن‌ها دارای خودمختاری و قوانین خود هستند. سوئیس همچنین چهار زبان رسمی آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش دارد. سوئیس یک کشور محصور در خشکی است و با پنج کشور همسایه  ایتالیا، فرانسه، آلمان، اتریش و لیختن‌ اشتاین هم ارز است و از سال 1648 به بعد یک کشور مستقل و بی‌طرف است و در هیچ جنگ بین‌المللی از آن زمان شرکت نکرده‌است. سوئیس همچنین یک عضو غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد است. همچنین سوئیس یک کشور توسعه یافته و ثروتمند است که دارای گسترده‌ ترین شبکه راه‌آهن، تولید ناخالص داخلی بالا، وضعیت اجتماعی خوب و کیفیت زندگی بالای مردم خود است. سوئیس نیز چندین دانشگاه معتبر دارد و در حوزه‌های علم، فناوری، نوآوری و صنعت پیشرو است. همچنین محل تاسیس چندین سازمان بین‌ المللی مانند صلیب سرخ جهانی، سازمان جهانی بهداشت و سازمان جهان تجارت است.

مجموعه میستری پی با داشتن تیمی مجرب و تجربه سال ها سابقه در این زمینه، آماده ارسال حواله های ارزی شما به سوئیس در سریع ترین زمان ممکن و کمترین کارمزد می باشد.

 

سوالات متداول:

حواله به سوئیس چگونه است ؟

حواله به سوئیس یک روش برای انتقال پول از ایران به این کشور است که به صورت بانکی و آنلاین انجام می شود. برای حواله بانکی، شما نیاز به داشتن یک حساب ارزی در یک بانک سوئیس دارید که می‌ توانید با استفاده از خدمات میستری پی، پول خود را به آن حساب واریز کنید. 

مزایا و معایب حواله به سوئیس کدام است ؟

حواله به سوئیس چندین مزیت و معایب دارد که باید در نظر داشته باشید. برخی از مزایای حواله به سوئیس عبارتند از امنیت، سرعت و گستردگی است. در واقع حواله به سوئیس یک روش قانونی و امن برای انتقال پول است که ردپای کمتری در بازار غیر رسمی دارد. همچنین حواله به سوئیس چنانچه با روش‌ های الکترونیک انجام شود، معمولا بیشتر از چند روز زمان نمی‌ برد و در بعضی موارد، در عرض چند ساعت هم قابل انجام است. و در انتها حواله به سوئیس با تبدیل هر واحد پول قابل تبادل است و شما محدود به چند واحد پول خاص نیستید.

چه روش هایی برای حواله به سوئیس وجود دارد ؟

برای ارسال حواله به سوئیس، شما می‌ توانید از روش‌ های مختلفی استفاده کنید که هر کدام از آنها نیاز به اطلاعات حساب مخصوص خود دارند. برخی از رایج‌ ترین روش‌ ها عبارتند از حواله سوئیفت، حواله وسترن یونیون و حواله آنلاین می باشد. 

برای ارسال حواله به روش سوئیفت چه اطلاعاتی لازم است ؟

این روش یک حواله بین‌ بانکی است که با استفاده از یک کد شناسایی بین‌ المللی به نام سوئیفت کد یا BIC کد انجام می‌ شود. برای این روش، شما نیاز به داشتن یک حساب ارزی در یک بانک سوئیس دارید و باید اطلاعات نام صاحب حساب یا Account Holder، شماره حساب یا IBAN، نام بانک یا Bank Name، سوئیفت کد یا SWIFT Code و آدرس کامل گیرنده حواله را در اختیار موسسه مالی میستری پی قرار دهید.

 ارسال حواله به روش وسترن یونیون چگونه است ؟

وسترن یونیون یک روش حواله فوری است که با استفاده از یک شبکه مالی بین‌ المللی به نام وسترن یونین انجام می‌ شود. برای این روش، شما نیاز به داشتن یک شخص یا شرکت مورد اعتماد در سوئیس دارید که مبلغ مورد نظر را به صورت نقد دریافت و به شما تحویل دهد. اطلاعات مورد نیاز برای این روش نام و نام خانوادگی فرستنده و گیرنده حواله، کشور فرستنده و گیرنده حواله، شماره تلفن فرستنده و گیرنده حواله، مبلغ و واحد پول حواله و شماره تأیید حواله یا MTCN می باشد.

شماره IBAN چیست ؟

شماره IBAN یا شماره حساب بین‌ المللی یک کد استاندارد است که برای شناسایی حساب‌ های بانکی در تراکنش‌ های بین‌ المللی استفاده می‌ شود. در واقع با استفاده از شماره IBAN، می‌ توانید پول خود را به صورت سریع، امن و دقیق به حساب‌ های دیگر در سراسر جهان انتقال دهید یا از آنها دریافت کنید. همچنین می‌ توانید با وارد کردن شماره IBAN در سایت‌ های مختلف، جزئیات حساب خود را بررسی کنید.

هر کدام از جزییات شماره IBAN نشان دهنده چیست ؟

این کد شامل چندین قسمت است که هر کدام اطلاعات خاصی را نشان می‌دهند. برای مثال، شماره IBAN یک حساب در سوئیس به صورت زیر است:

 CH93 0483 5012 3456 7800 9

- دو حرف اول (CH) نشان دهنده کد کشور سوئیس است.
- دو رقم بعدی (93) نشان دهنده کد کنترل است که برای جلوگیری از خطا در وارد کردن شماره استفاده می‌شود.
- پنج رقم بعدی (04835) نشان دهنده شناسه بانک است که حساب را نگهداری می‌ کند.
- دو رقم بعدی (01) نشان دهنده شناسه شعبه بانک است که حساب را اداره می‌ کند.
- دوازده رقم آخر (12345678009) نشان دهنده شماره حساب فرد یا شرکت مالک حساب است.

حداکثر مبلغ قابل انتقال در یک حواله به سوئیس چقدر است ؟

حداکثر مبلغ قابل انتقال در یک حواله به سوئیس بستگی به روش، واحد پول و مقصد انتقال پول دارد. همچنین قوانین و مقررات هر کشور می‌توانند بر این مسئله تأثیر بگذارد. در واقع هر کشور و هر بانک ممکن است قوانین و مقررات خاص خود را در مورد حداکثر مبلغ قابل انتقال در یک حواله داشته باشد. برای مثال، در ایران، حداکثر مبلغ قابل انتقال در یک حواله بانکی 1000 یورو است. در سوئیس، حداکثر مبلغ قابل انتقال در یک حواله وسترن یونین 7500 فرانک سوئیس است. شما باید قبل از انتخاب روش حواله، با قوانین و مقررات کشور و بانک مورد نظر آشنا شوید. 

با چه ارزهایی میتوان به سوئیس پول حواله کرد ؟

برای حواله به سوئیس، شما می‌توانید از واحدهای پول مختلف استفاده کنید، اما معمولا دلار، یورو و فرانک سوئیس بیشتر مورد تقاضا هستند. نرخ تبدیل و کارمزد حواله به سوئیس بستگی به روش، مقدار و زمان انتقال پول دارد و ممکن است با نرخ بازار فرق داشته باشد.

کارمزد انتقال حواله به سوئیس چقدر است ؟

برای محاسبه کارمزد می توانید از محاسبه گر سایت و با وارد کردن رقم حواله به صورت آنلاین، مبلغ دقیق را محاسبه نمایید.

حواله پول با شماره IBAN در میستری پی چگونه انجام می شود ؟

برای حواله پول با شماره IBAN ابتدا باید در سایت میستری پی ثبت نام کنید. اطلاعات حساب خود و گیرنده پول که شامل نام و نام خانوادگی، شماره حساب، نام و آدرس بانک و شماره IBAN هستند را در فرم مربوط وارد کنید. معمولا شماره IBAN کافی است، اما در بعضی موارد ممکن است نیاز به داشتن کد BIC یا SWIFT هم باشد. این کد یک کد شناسایی بین‌ المللی است که بانک گیرنده پول را تعیین می‌ کند. سپس باید مبلغ و واحد پول مورد نظر را وارد کنید و معادل ریالی آن را پرداخت نمایید.

 

مجموعه میستری پی با داشتن تیمی مجرب و تجربه سال ها سابقه در این زمینه، آماده ارسال کلیه حواله های ارزی شما به سوئیس در سریع ترین زمان با امکان ارسال انواع مختلف ارز می باشد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر می توانید در ساعات اداری با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.