پرداخت هزینه آزمون GMAT ( ثبت نام GMAT )

جی مت GMAT یک آزمون بین‌ المللی است که برای ارزیابی توانایی‌ ها و مهارت‌ های متقاضیان دوره‌ های MBA و دکترای امور مالی، حسابداری و اقتصاد در دانشگاه‌های معتبر برگزار می‌شود. این آزمون شامل چهار بخش نگارش تحلیلی، استدلال کمی، استدلال شفاهی و استدلال ترکیبی می باشد. زمان کل آزمون حدود سه و نیم ساعت است. نمره آزمون GMAT بین 200 تا 800 متغیر است و معمولا دانشگاه‌ های معتبر نمرات بالاتر از 600 را پذیرش می‌ کنند. باید قبل آزمون، هزینه آن را به صورت آنلاین بپردازید که به دلیل وجود تحریم ها علیه ایران، مجموعه میستری پی با کمترین نرخ کارمزد و در کوتاه ترین زمان، هزینه این آزمون را برای شما پرداخت می کند.

بخش های آزمون GMAT

آزمون جی مت مهارت های شما را در چهار بخش سنجش نگارش تحلیلی، استدلال کمی، استدلال شفاهی و ترکیبی مورد سنجش  و ارزیابی قرار می دهد. این بخش به طور اختصار عبارتند از:

- نگارش تحلیلی: در این بخش شما باید دو مقاله را در مورد یک استدلال و یک موضوع بنویسید. هر مقاله 30 دقیقه زمان دارد. نمره این بخش از 0 تا 6 است. اگر زبان انگلیسی شما قوی نباشد، ممکن است در بخش‌های نگارش تحلیلی و استدلال شفاهی با مشکل روبرو شوید. برای بهبود زبان انگلیسی خود، می‌توانید از منابع مختلف مانند کتاب‌ ها، فیلم‌ ها، پادکست‌ ها و نرم‌ افزار های آموزش زبان استفاده کنید.

- استدلال کمی: در این بخش شما باید 37 سوال را در مورد حل مسئله و کافی بودن داده‌ها پاسخ دهید. این بخش 75 دقیقه زمان دارد. نمره این بخش از 0 تا 60 است. اگر ریاضی شما قوی نباشد، ممکن است در بخش استدلال کمی با مشکل روبرو شوید. برای بهبود ریاضی خود، می‌توانید از منابع مختلف مانند کتاب‌ ها، ویدئو ها، نرم‌ افزار های آموزش ریاضی و تست‌ های تمرینی استفاده کنید.

- استدلال شفاهی: در این بخش شما باید 41 سوال را در مورد تصحیح جملات، استدلال انتقادی و درک مطلب پاسخ دهید. این بخش 75 دقیقه زمان دارد. نمره این بخش از 0 تا 60 است.

- استدلال ترکیبی: در این بخش شما باید 12 سوال را در مورد تحلیل و تفسیر اطلاعات مختلف پاسخ دهید. این بخش 30 دقیقه زمان دارد. نمره این بخش از 1 تا 8 است. اگر تحلیل و استدلال شما قوی نباشد، ممکن است در بخش‌ های نگارش تحلیلی، استدلال شفاهی و استدلال ترکیبی با مشکل روبرو شوید. برای بهبود تحلیل و استدلال خود، می‌توانید از منابع مختلف مانند کتاب‌ ها، فصلنامه‌ ها، وبلاگ‌ ها، نقد و بررسی‌ های مختلف استفاده کنید.

نکات مهم

• از منابع معتبر و رسمی برای آمادگی استفاده کنید و از منابع غیراصیل و نامربوط خودداری کنید.

• به جای حفظ کردن لغات و فرمول‌ ها، روی توانایی‌ های درک مطلب، تفکر انتقادی و استدلال خود کار کنید.

• یک دفترچه یادداشت داشته باشید و مطالب آموخته شده و نقاط ضعف خود را در آن بنویسید.

• یک جدول زمانی برای مطالعه تهیه کنید و با رویکرد نمایی به آمادگی بپردازید.

• با استفاده از تخته‌های آنلاین یا Laminated Drawing Board برای انجام محاسبات و چرک‌ نویس آشنا شوید.

• چندین آزمون آزمایشی را از منابع مختلف انجام دهید و نتایج خود را ارزیابی کنید.

• در حین حل کردن مسائل ریاضی، تعادل را حفظ کنید و نه بیش از حد ریلکس باشید و نه بیش از حد فکر کنید.

 هزینه آزمون GMAT 

هزینه ثبت نام در آزمون GMAT در بیشتر نقاط جهان 250 دلار است. اما این قیمت ممکن است برای تحصیل در کانادا، ایالات متحده و اروپا متفاوت باشد. همچنین، در صورتی که بخواهید بعد از ثبت نام تاریخ یا مکان آزمون خود را تغییر دهید، مبلغ 100 دلار اضافه باید پرداخت کنید. علاوه بر این هزینه آزمون شامل ریپورت نمره به 5 دانشگاه به صورت رایگان است. اگر بخواهید ریپورت نمره خود را به دانشگاه‌ های بیشتری ارسال کنید، هر ریپورت 35 دلار هزینه دارد.
دقت کنید در صورت کنسل کردن آزمون 7 روز قبل از امتحان، هزینه ای به شما عودت داده نخواهد شد یعنی غیر قابل استرداد
Non-Refundable خواهد بود اما اگر زودتر اقدام به کنسلی کنید 80 دلار به شما برگشت داده می شود.

 

نحوه پرداخت و ثبت نام در آزمون GMAT

برای پرداخت هزینه آزمون GMAT، شما باید ابتدا در سایت رسمی آزمون GMAT ثبت نام کنید و نوع آزمون خود (اینترنتی یا کامپیوتری) را انتخاب کنید. سپس تاریخ و مکان آزمون خود را رزرو کنید. توجه داشته باشید که برای شرکت در آزمون GMAT باید حداقل 16 سال سن داشته باشید. سپس با استفاده از کارت های اعتباری مانند ویزا، مستر کارت و ... هزینه مورد نظر را پرداخت کنید. در ایران به دلیل وجود تحریم ها دسترسی به کارت اعتباری ارزی ممکن نیست به همین دلیل می توانید با مجموعه میستری پی پرداختی امن و سریع با دسترسی به درگاه های بین المللی را تجربه کنید.

 

 مجموعه میستری پی  در پرداخت هزینه آزمون با دسترسی به درگاه و کارت های اعتباری ارزی در سریع ترین زمان کنار شماست تا با اطمینان خاطر بتوانید در آزمون شرکت کنید.