پرداخت هزینه سویس فی ویزای آمریکا | SEVIS Fee

سویس فی SEVIS FEE یا هزینه سویس یک هزینه‌ ای است که متقاضیان ویزای تحصیلی یا فرصت مطالعاتی آمریکا باید قبل از درخواست ویزا پرداخت کنند. این هزینه برای حمایت از سیستم اطلاعاتی دانشجو و بازدید کننده (SEVIS) است که اطلاعات مربوط به ویزاهای F1 و J1 را مدیریت می‌کند. برای پرداخت سویس فی، شما باید فرم I-901 را تکمیل کنید و با استفاده از کارت اعتباری بین‌ المللی، پست یا وسترن یونیون، مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید. مجموعه میستری پی با دسترسی به درگاه های بین المللی می تواند در کوتاه ترین زمان این هزینه را برای شما پرداخت کند.

مدت اعتبار و زمان پرداخت سویس فی SEVIS Fee 

شما باید حداقل 3 روز کاری قبل از ارسال درخواست ویزا یا ورود به آمریکا، باید هزینه سویس فی را پرداخت کنید. پس از پرداخت، باید رسید آن را در روز مصاحبه به سفارت آمریکا نشان دهید. مدت اعتبار سویس فی یک سال از تاریخ پرداخت آن است. اگر شما در این مدت ویزای خود را دریافت کنید، نیازی به پرداخت مجدد ندارید. اما اگر شما در این مدت ویزای خود را دریافت نکنید یا درخواست ویزای جدید داشته باشید، باید دوباره هزینه سویس فی را پرداخت کنید. دقت کنید این هزینه قابل بازگشت یا انتقال به شخص دیگر نیست.

 اطلاعات لازم برای پرداخت هزینه سویس فی

پس از اعلام پذیرش دانشگاه، برای سویس فی باید اطلاعات هویتی همچون نام و نام خانوادگی، جنسیت، تاریخ و محل تولد، آدرس پستی کامل، شماره SEVIS ID که در فرم I-20 یا DS-2019 شما قرار دارد، کد دانشگاه یا شماره برنامه تبادلی که در فرم I-20 یا DS-2019 شما قرار دارد را داشته باشید که باید این اطلاعات را در فرم I-901 وارد کنید و پس از پرداخت، رسید آن را چاپ کنید.

نکات مهم

 - سویس فی باید قبل از درخواست ویزا یا ورود به آمریکا پرداخت شود و رسید آن را در روز مصاحبه به سفارت آمریکا نشان دهید.

- هزینه سویس فی غیر قابل بازگشت Non-Refundable بوده و قابل انتقال به شخص دیگر نیست. اگر شما در مدت یک سال ویزای خود را دریافت نکنید یا درخواست ویزای جدید داشته باشید، باید دوباره هزینه سویس فی را پرداخت کنید.

- برای پرداخت سویس فی، شما باید فرم I-901 را تکمیل کنید و اطلاعات خود را به صورت صحیح وارد کنید.

- برای پیگیری وضعیت پرداخت سویس فی، شما می‌ توانید شماره SEVIS ID و تاریخ تولد خود در سایت FMJFEE.com وارد کرده و وضعیت خود را بررسی کنید. اگر پرداخت شما ثبت شده باشد، شما می‌توانید رسید پرداخت را دانلود یا چاپ کنید. اگر پرداخت شما ثبت نشده باشد، شما باید مجددا سویس فی را پرداخت کنید یا با مرکز خدمات SEVIS تماس بگیرید.

 

هزینه سویس فی  SEVIS Fee

هزینه سویس فی بستگی به نوع ویزای شما دارد. برای ویزای F1، مبلغ 350 دلار آمریکا و برای ویزای J1، مبلغ 220 دلار آمریکا است. این مبلغ ممکن است هر سال تغییر کند و  و تنها یک سال اعتبار دارد. برای دریافت جدیدترین اطلاعات در مورد مبلغ سویس فی، به سایت FMJFEE.com مراجعه کنید. فراموش نکنید علاوه بر پرداخت هزینه سویس فی باید مبلغ 160 دلار هزینه MRV یا همان تعیین وقت سفارت آمریکا را نیز پرداخت کنید.

برای پرداخت هزینه سویس فی، مجموعه میستری پی با دسترسی های معتبر ارزی شما را همراهی می کند تا پرداختی امن، راحت و سریع را تجربه کنید.