پرداخت سفارت استرالیا | پرداخت هزینه لاج استرالیا

استرالیا یکی از بهترین کشورهای دنیا با حیات وحش بی نظیر است و سالانه میلیون ها توریست از این کشور زیبا بازدید می کنند، به غیر از کشورهایی مانند آمریکا، کره جنوبی و کانادا و چند کشور دیگر که برای ویزیت از استرالیا باید ویزای الکترونیک دریافت کنند، بقیه کشورها باید تعیین وقت سفارت استرالیا نسبت به اخذ ویزای توریستی این کشور اقدام نمایند. خوب است بدانید که استرالیا از جمله کشورهای مشترک المنافع انگلستان است و واحد پولی آن دلار استرالیا می باشد و برای پرداخت هزینه های ویزا و سفارت باید این پول را تهیه کرد و یا به صورت آنلاین پرداخت. سیدنی و ملبورن مشهورترین و توریستی ترین شهرهای استرالیا هستند و پایتخت آن نیز شهر زیبای کانبرا می باشد، بسیاری از افراد بعد از مهاجرت به استرالیا، سال های اول را در شهرهایی مانند بریزبن، آدلاید و پرت زندگی می کنند.

انواع وقت سفارت استرالیا

وقت سفارت استرالیا با توجه به نوع ویزایی که می خواهید بگیرید، تعیین می شود و معمولا تمامی ویزاهای استرالیا مصاحبه دارند که معمولا در روز انگشت نگاری سفارت استرالیا توسط آفیسر پرونده انجام می شود، به طور کلی می توان گفت وقت سفارت استرالیا به منظور تحویل و ارائه مدارک لازم، پرداخت، مصاحبه و انجام بیومتریک استرالیا تعیین می شود. در گذشته برای درخواست ویزا نیازی به گرفتن وقت سفارت استرالیا نبود ولی در دو دهه اخیر به دلیل تقاضا و حجم زیاد پرونده ها، برای تسریع کارها و همچنین جلوگیری از ازدحام در سفارت، برنامه تعیین وقت سفارت استرالیا مطرح و اجرا شد و امروزه متقاضیان بدون اینکه وقت سفارت استرالیا را از قبل بگیرند، نمی توانند به آن مراجعه نمایند.
معمولا بعد از اینکه برای وقت سفارت استرالیا اقدام کردید نهایتا 6 ماه بعد از درخواست، با شما برای حضور در سفارت تماس گرفته می شود ولی از آنجایی که تعداد درخواست بسیار زیاد است این مدت ممکن است طولانی تر هم شود ولی تمامی کارهای مربوط به ویزا در روزی که به سفارت مراجعه می کنید، به طور کامل انجام می شود و بعد از آن باید منتظر جواب ویزا باشید.همانطور که گفته شد وقت سفارت استرالیا با توجه به هدف از سفر و نوع ویزای متقاضی و در انواع مختلف وقت سفارت استرالیا برای دیدار خانواده و یا اقوام، وقت سفارت استرالیا برای اخذ ویزای توریستی، وقت سفارت تجاری و همچنین وقت سفارت استرالیا تحصیلی استرالیا تعیین می شود.

مدارک لازم برای وقت سفارت استرالیا در تهران

در ابتدای مقاله گفته شد که دریافت وقت سفارت استرالیا تنها به صورت اینترنتی و آنلاین امکان پذیر است و برای این منظور متقاضی باید از طریق ایمیل و یا فکس سفارت، مدارکی از قبیل پاسپورت معتبر و واضح، شماره موبایلی که همیشه در دسترس باشد، فیش پیش پرداخت، فرم آنلاین فارسی سفارت استرالیا، بیمه مسافرتی، بلیط هواپیما و واچر هتل را ارسال کند، در صورت تمایل و یا نداشتن وقت کافی برای این کارها، می توانید تمامی امور مربوط به وقت سفارت استرالیا را به افراد حرفه ای و شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، بسپارید.

وقت سفارت استرالیا فوری

معمولا افرادی که فرصت زیادی ندارند و باید در اسرع وقت ویزا دریافت کنند، برای تسریع در کارها درخواست وقت سفارت استرالیا فوری می کنند و با این روش حتی ممکن است شخص در همان روز درخواست، به سفارت احضار شود ولی این کار تنها از طریق سفارت و توسط آژانس ها امکان پذیر است و هزینه آن نسبت به معمولی بیشتر است ولی بدون شک پروسه صدور ویزا را حداقل چند ماه جلو می اندازد و ارزش هزینه کردن را دارد.

مدارک لازم برای ویزای دیدار خانواده و یا اقوام

اگر شما در استرالیا بستگانی دارید و یا یکی از اعضای خانواده تان در این کشور زندگی می کند، می توانید با دعوتنامه از طرف او برای ویزای توریستی ساب کلاس 600 استرالیا اقدام کنید و برای این منظور باید وقت سفارت استرالیا دریافت نمایید و مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید، عبارتند از:
فرم درخواست ویزا، 
یک قطعه عکس جدید بدون روتوش 4.5 * 3.5 با پس زمینه سفید با پشت نویسی، پاسپورت معتبر فعلی و پاسپورت ها و ویزاهای قبلی، بلیط برگشت هواپیما، تمامی صفحات اصل شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت ترجمه شده به زبان انگلیسی، تمکن مالی، پرینت گردش حساب 6 ماهه با تایید بانک، دعوتنامه معتبر که باید در آن آدرس شخص دعوت کننده، اطلاعات شخصی و شماره تماس او درج شده باشد و در صورت نیاز مدارک مالی دعوت کننده، گواهی اشتغال به کار، گواهی اشتغال به تحصیل، اسناد ملکی و یا مدارکی مانند اجاره نامه، قولنامه که نشانگر وضعیت اقامت شما در ایران است، همچنین افراد برای اخذ این نوع ویزا باید مدارک مربوط به تمامی دارایی های خود را در روز تعیین شده به همراه سایر مدارک ارائه دهند.

 باید و نبایدهای وقت سفارت استرالیا برای درخواست ویزا

توجه داشته باشید هر پاسپورت تنها برای دریافت یک وقت سفارت استرالیا است و نه بیشتر و اگر اعضای مختلف یک خانواده قصد سفر به استرالیا را دارند برای تعیین وقت باید تمامی پاسپورت ها را ارائه دهند و وقت های جداگانه دریافت نمایند، برای انجام بیومتریک استرالیا باید انگشتان متقاضی سالم و بدون جراحات و یا تزئیناتی مانند حنا باشد و در اینصورت باید تا زمانی که جراحات برطرف شود، صبر کنید، همچنین افرادی که تتو دارند باید آن را برای انگشت نگاری پاک کنند. نام متقاضی باید در نامه مدارک مورد نیاز و نامه وقت ملاقات یکسان باشد و این نامه در روز مصاحبه و انگشت نگاری باید به سفارت ارائه شود، متقاضی باید حتما حداقل 15 دقیقه قبل از زمان ملاقات تعیین شده در سفارت حضور داشته باشد.

انگشت نگاری سفارت استرالیا

وقت سفارت استرالیا در حقیقت به منظور انجام امور بیومتریک و انگشت نگاری سفارت تعیین می شود و و این فرآیند در همان روزی که متقاضی به سفارت مراجعه می کند، انجام می شود که طی آن اثر انگشتان دست او به وسیله یک دستگاه اسکنر و تصویر چهره نیز با یک دوربین دیجیتال ثبت می گردد و این اطلاعات به شکل کاملا محرمانه در نزد سفارت می ماند. معمولا افراد پس از درخواست ویزای استرالیا نامه ای از سفارت دریافت می کنند که در پی آن باید اقدام به انجام امور بیومتریک نمایند. توجه داشته باشید در روز مصاحبه و انگشت نگاری باید چهره شما و مخصوصا چشم ها کاملا در عکس واضح باشد و موی خود را باید جمع کنید تا جلوی چهره شما را نگیرد، اگر مذهبی نیستید نیازی به روسری و پوشش مو نخواهید داشت ولی در صورت استفاده از روسری باید از پایین چانه تا بالای ابروی شما به صورت واضح در عکس بیفتد، در برخی موارد باید برای گرفتن عکس عینک خود را بردارید و گوش ها نیز در صورت امکان باید مشخص باشد. در صورتی که انگشتان شما دارای جراحات دائمی است باید در فرم درخواست ویزا گزینه مربوطه را علامت بزنید و یا به سفارت اعلام کنید.

بیومتریک استرالیا

توجه داشته باشید با دریافت وقت سفارت استرالیا باید به موقع و با در دست داشتن اصل پاسپورت و اسناد مسافرتی خود در سفارت یا مراکز وی اف اس حضور داشته باشید، در غیر اینصورت درخواست ویزای شما رد و پرونده بسته می شود و برای انجام مراحل بیومتریک استرالیا دوباره باید مراحل را از ابتدا تکرار کنید و دوباره هزینه بپردازید. همچنین متقاضیانی که کمتر از 16 سال دارند باید به همراه والدین و یا قیم قانونی خود در سفارت حضور یابند. بعد از انجام بیومتریک استرالیا، مدارک و اطلاعات شما برای بررسی، جمع آوری به اداره مهاجرت این کشور ارسال می شود و تا اعلام جواب درخواست ویزا باید منتظر بمانید، جواب ویزا معمولا در قالب نامه ای به اکانتی که برای درخواست ویزا باز کرده اید، ارسال می شود.چه کسانی از انگشت نگاری سفارت استرالیا معاف هستند؟

به غیر از شهروندان بومی و دو تابعیتی استرالیا و کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند، شهروندان نیوزیلند که تقاضای شهروندی استرالیا را داده اند و همچنین افرادی که دارای کارت تجاری APEC هستند از انگشت نگاری استرالیا معاف هستند، علاوه بر این ها افرادی که مشکل جسمانی دارند و نمی توانند اثر انگشت بدهند، کودکان زیر 5 سال نیز از این مرحله معاف می باشند ولی چهره آنها باید ثبت شود. 

سفارت استرالیا در تهران

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، خدمات ویزای استرالیا تنها به صورت آنلاین امکان پذیر است ولی برای مراحل بعدی و انگشت نگاری باید به محل سفارت و یا یکی از مراکز وی اف اس مراجعه نمایید. درخواست برای اخذ وقت سفارت استرالیا می توان از طریق سایت این سفارت اقدام کرد و یا نامه درخواست را به آدرس الکترونیکی dfat-tehran@dfat.gov.au و یا شماره 72068777 فکس کرد. سفارت استرالیا سفارت استرالیا در حال حاضر در خیابان ولیعصر، خیابان شهید سرلشکر فلاحی، خیابان بهار، خیابان یکتا، پلاک 11 قرار دارد و تلفن سفارت 72068666 می باشد.

مراحل درخواست آنلاین ویزای استرالیا و نحوه پرداخت

ابتدا باید حساب کاربری Immi Account شخصی بسازید.
سپس با وارد شدن به حساب خود در وب‌سایت، از منوی My application summary و گزینه New application ، فرم درخواست ویزای مورد نیاز خود را تکمیل کرده و سپس از آن پرینت بگیرید
سپس بر روی گزینه Import Application کلیک کرده و اطلاعات و مدارک مورد نیاز درخواستی را پیوست نمایید و بر روی Submit applications بزنید.
لازم به ذکر است که برای رسیدگی به درخواست آنلاین ویزای استرالیا، متقاضی میبایست از طریق Manage Payments و گزینه Pre-pay Paper Service هزینه خدمات سفارت را به صورت آنلاین پرداخت نماید
در پایان با انجام تمامی این امور؛ شماره مرجعی جهت پیگیری‌های بعدی به متقاضی اختصاص داده می‌شود؛ متقاضی می‌تواند پس از گذشت سه هفته تا یک ماه کاری با رجوع به حساب Immi و ورود به بخش VEVO وب‌سایت، وضعیت درخواست آنلاین ویزای استرالیا خود را پیگیری نماید.
باید خاطر نشان کنیم که به دلیل آنلاین بودن تمامی پروسه درخواست ویزای استرالیا نظیر پرداخت هزینه خدمات، پیوست و ارسال مدارک درخواستی، امکان لغو درخواست و یا اضافه نمودن مدارک پس از کلیک بر روی دکمه ارسال وجود ندارد.
در انتها باید خاطر نشان کنیم که به دلیل ضرورت ارائه مدارک کامل برای درخواست آنلاین ویزای استرالیا و نیاز به استفاده از کارت اعتباری بین‌المللی برای پرداخت هزینه‌های سفارت، پیشنهاد می‌شود جهت اطمینان از نبود هیچ‌گونه نقصی در پروسه درخواست آنلاین ویزای استرالیا، از مشاوره رایگان و خدمات تخصصی توریستی و تحصیلی مجموعه ما بهره‌مند شوید.

 

پس از تکمیل ثبت نام مراحل پرداخت با کارت ویزا و مستر را می توانید به مجموعه میستری پی بسپارید تا در سریع ترین کار پیمنت شما توسط ما انجام شود لازم می باشد در فرم سفارش توضیحات مربوطه از جمله نام کاربری و رمز عبور سایت Immi  و نام , نام خانوادگی متقاضی ( اصل پاسپورت ) را در توضیحات قید نمایید.