پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا MRV Fee

آیا می خواهید درباره وقت سفارت آمریکا بدانید؟ اینکه کشورهای ایران و آمریکا با یکدیگر روابط کنسولی ندارند واقعیتی انکار ناپذیر است. از طرفی هم عدم روابط دیپلماتیک میان این دو کشور موجب شده تا متقاضیان سفر به آمریکا موانع و مشکلات بسیاری را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا پشت سر بگذرانند. بسیاری از تقاضاکنندگانی که قصد دریافت اقامت در این کشور را دارند به ناچار مجبور می شوند برای دریافت وقت سفارت آمریکا به کشورهایی نظیر ترکیه، ارمنستان و… سفر کنند. به همین دلیل است که اطلاع از دریافت سفارت آمریکا برای فردی که می خواهد وارد این کشور شود و از امنیت آن بهره مند گردد بسیار حائز اهمیت است. اگر شما هم جز آن دسته از مهاجرانی هستید که قبلا به کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا سفر کرده اید یقینا مبحث وقت سفارت آمریکا آشنا هستید. اما اگر قرار است برای اولین بار سفر به این کشور را تجربه کنید و اطلاع چندانی پیرامون این مقوله ندارید پیشنهاد می کنیم حتماً این مطلب ما را تا اتمام شدن آن مطالعه نماید.

چگونه وقت سفارت آمریکا بگیریم ؟

وقت سفارت آمریکا اولین گام برای دریافت ویزای اقامتی در این کشور است. به بیان ساده تر یکی از شروط اصلی و مهم ورود به خاک کشور آمریکا همین پروسه مربوط به وقت سفارت می باشد. چنین مبادی مهمی برای تمامی کسانی که دوست دارند در آمریکا اقامتی دائم و همراه با امنیت داشته باشد یکسان است و ایرانیان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. همان طور که می دانیم آمریکا یکی از ثروتمندترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان به شمار می آید که در بخش آمریکای شمالی واقع شده است. کشور قدرتمندی که به خاطر جذابیت های منحصر به فردی که دارد هر کسی رؤیای سفر کردن به آن را در سر می پروراند. فرقی نمی کند هدف یک سفر کوتاه مدت باشد یا به قصد مدت زمانی طولانی برای سفر به این کشور برنامه ریزی کرده باشید. در هر صورت یکی از اساسی ترین قدم های ورود به خاک این کشور اخذ ویزای آمریکا است.

در حالت کلی قوانین و مقررات مربوط به اخذ وقت سفارت آمریکا و ویزای آن برای تمامی مهاجران در سفارت های مختلف یکسان است. اما این احتمال وجود دارد که بسیاری سفارت خانه ها بر اساس سیاست های تعیین شده خود یک سری شیوه های متفاوت را برای وقت سفارت مربوطه مشخص نموده و مراحل آن را در اختیار متقاضیان قرار دهند. از طرفی هم این شرایط ممکن است برای مهاجران بسیاری از قبیل شهروندان ایرانی به دلیل عدم روابط دیپلماتی و کنسولی میان آمریکا و ایران، دریافت وقت سفارت و اخذ ویزای آمریکا مستلزم مراجعه به یکی از کشورهای همسایه که از جانب آمریکا مشخص شده است باشد.

تعیین اولین وقت سفارت آمریکا

برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت به آمریکا از جمله ایرانیان چگونگی دریافت وقت سفارت آمریکا به یکی از مشغله های ذهنی آنان تبدیل شده است. طبیعتا آمریکا همانند هر کشور دیگری برای پذیرفتن مهاجران در اقصی نقاط دنیا حد و مرز مختص به خود را دارد. اینکه در دست داشتن ویزای اقامتی یکی از اساسی ترین قوانین برای ورود به خاک آمریکا می باشد و رعایت آن بر تمامی متقاضیان الزامی است جای هیچ شکی نیست. اما نکته حائز اهمیتی که در رابطه با ویزای آمریکا نباید فراموش کرد این است که اخذ ویزای اقامتی به خودی خود نمی تواند به شما این اطمینان را دهد که می توانید با امنیت کامل وارد این کشور شوید. بلکه ویزای آمریکا تنها اجازه وارد شدن به درگاه های ورودی آمریکا را خواهد داد. در چنین شرایطی اخذ وقت سفارت آمریکا اقدامات هوشمندانه ای است که درخواست یک متقاضی را برای مهاجرت به آمریکا مورد بررسی قرار داده و هرگونه مشکلات پیرامون آن را حل و فصل خواهد کرد.

مراحل گرفتن وقت سفارت آمریکا

اگر می خواهید به صورت انفرادی یا همراه با خانواده خود به کشور آمریکا سفر کنید پیش از هر چیزی نیاز است کسانی که قرار است شما را در این سفر همراهمی کنند تعیین نمایید. پس از آن بایستی زمان ملاقات برای وقت سفارت آمریکا را به گونه ای مشخص کنید که تمامی همراهانتان حضور داشته باشند. همانطور که در مطالب فوق به آن اشاره شد دولت آمریکا بسیاری از کشورهای اطراف خود را برای سفارت خانه های مربوطه در نظر گرفته که از جمله آن ها می توان به کشورهایی همچون دبی، ترکیه و ارمنستان اشاره کرد. بهتر است که شهروندان ایرانی به کنسولگری هایی که با زبان رسمی فارسی آشنایی دارند و به عبارتی مختص ایرانیان هستند مراجعه کنند. چرا که این کنسول گری ها با مدارک متقاضیان ایرانی آشنایی کامل دارند و این مزیت سبب می گردد تا تمامی مشکلات احتمالی درباره وقت سفارت و اخذ ویزای آمریکا کاهش یابد. 

انگشت نگاری سفارت آمریکا

در مرحله دوم تعیین وقت سفارت آمریکا متقاضیان بایستی در تاریخ مشخص شده برای مصاحبه حضوری و همچنین پروسه مربوط انگشت نگاری به یکی از سفارت خانه های آمریکا مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که دریافت وقت سفارت برای این کشور از طریق تلفنی غیر ممکن می باشد. اما از آنجایی که این امکان به صورت اینترنتی و آنلاین برای متقاضیان وجود دارد در نتیجه هر یک از آن ها می توانند به سایت اینترنتی که از طریق یکی از سفارت خانه های آمریکا مشخص شده مراجعه نمایند و جهت گرفتن وقت اقدام کنند. همچنین به اتمام رساندن تمامی مراحل مربوط به تعیین وقت  از همان زمانی که متقاضیان فرم مربوطه را پر می کنند تا وقتی که ویزا برایشان صادر می گردد پروسه ای تقریباً طولانی دارد. آسان ترین راه برای ثبت نام ورود به سامانه رسمی خدمات ویزای آمریکا می باشد.

 شرایط اخذ ویزای آمریکا 2019

دولت آمریکا برای دریافت ویژه و همچنین وقت مصاحبه آمریکا برای تمامی متقاضیان قوانین و شرایط یکسانی لحاظ کرده است. در ادامه با برخی از این قوانین آشنا خواهیم شد:
تمامی اشخاص بالای 14 سال بایستی برای خود وقت سفارت آمریکا جداگانه ای رزرو نمایند. اما افراد زیرا 14 سال می توانند در همان روز مراجعه به سفارت خانه آمریکا همراه با خانواده خود حضور داشته باشند
از آنجایی که بسیاری از مسئولین سفارت خانه های آمریکا در سایر ممالک به زبان فارسی تسلط ندارند لذا اداره مهاجرتی آمریکا به مهاجران ایرانی توصیه می کند که جهت اخذ وقت سفارت مربوطه به یکی از کشورهای آنکارا، ارمنستان و دبی مراجعه کنند.
هر فرد متقاضی پس از پرداخت هزینه مربوط به وقت سفارت یا MRV به مدت یک سال از تاریخ پرداخت هزینه برای تعیین وقت سفارت مهلت دارد.
هر فرد متقاضی می تواند پس از تعیین وقت سفارت بدون پرداخت هزینه، زمان مصاحبه خود را تا حداکثر 5 بار تغییر دهد. اما به شرطی که بخواهد در همان سفارت خانه وقت بعدی خود را مشخص کند
در صورت ریجکت شدن فرد متقاضی، عدم مراجعه جهت مصاحبه و بنا به هر دلیل دیگری نیاز است تا برای بار دوم هزینه مربوط به MRV پرداخت گردد.

 

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آمریکا

همان طور که در ابتدای متن به آن اشاره شد چگونگی تعیین وقت سفارت آمریکا مستلزم مراجعه به سامانه اینترنتی یا همان سایت سفارت آمریکا می باشد. متقاضیان با مراجعه به این سایت می توانند برای خود یک حساب کاربری جداگانه ای باز نموده و سپس فرم مربوط به درخواست ویزای خود را پر نمایند. بدیهی است که پرکردن مشخصات بایستی عاری از هرگونه اشتباه باشد. چرا که اگر هر متقاضی فرم مربوط به ویزای خود را سهواً و یا عمداً اشتباهی پر کند بایستی حتماً جوابگوی افسران ویزا باشند. از طرفی هم هر نوع اشتباهی ممکن است موجبات ریجکت شدن متقاضیان از سوی مأموران سفارت خانه ها را فراهم آورد. مطمئن ترین راه حل برای جلوگیری از این مشکل واگذاری تمامی امورات مربوطه به کارشناسان و مشاوران اخذ ویزای آمریکا است.
منظور از ارائه مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت همان مدارک و اطلاعاتی است که بایستی یک فرد متقاضی همراه با ترجمه آن ها به یکی از سفارت خانه های مذکور تحویل دهد. از جمله این مدارک عبارت اند از:

- کپی صفحه اول پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
- ارائه آدرس ایمیل معتبر به همراه شماره تلفن همراه فرد متقاضی
- ارائه درخواست ویزا بر روی سربرگ
- اسکن عکس تمام رخ رنگی در اندازه 5*5 با بک‌گراند سفید
- ارائه فرم پر شده DS-160 ترجمه شده به زبان فارسی و یا ارائه صفحه تائید تکمیل فرم DS-160 به زبان انگلیسی
- ارائه اسکن کامل از صفحه ویزا در صورت داشتن ویزای قبلی از ایالات متحده آمریکا
- ارائه اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار به همراه پاسپورت های قبلی
- ارائه 2 قطعه عکس تمام رخ 5*5 رنگی با بک‌گراند سفید
- ارائه ترجمه شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج و یا سند طلاق به همراه اصل مدارک
- ارائه مدارک شغلی فرد متقاضی اعم از گواهی اشتغال به کار، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، ارائه پروانه نظام مهندسی و..
- ارائه ترجمه و اصل کارت پایان خدمت یا معافیت فرد متقاضی( برای آقایان)
- ارائه ترجمه سند ملکی به همراه اصل آن در صورت داشتن مالکیت
- ارائه پرینت 6 ماه اخیر حساب بانکی به زبان لاتین
- ارائه نامه تمکن به زبان لاتین
- ارائه تائیدیه واریز سفارت
- ارائه تائیدیه برگ وقت سفارت

 

هزینه وقت سفارت آمریکا چقدر است؟

این سؤال که هزینه وقت سفارت آمریکا چقدر است ذهن بسیاری از مهاجران را به خود مشغول نموده است. بد نیست بدانید که این هزینه پرداختی همان هزینه پرداختی برای اخذ ویزای این کشور است. متقاضیان معمولاً به هنگام درخواست ویزای آمریکا و تعیین وقت سفارت مبالغی حدود 160 دلار آمریکایی پرداخت نموده و سپس مدارک مربوطه به کنسولگری آمریکا ارائه می کنند.

 

مجموعه میستری پی با سال ها فعالیت در حوزه پرداخت های بین الملل میتوانند در سریع ترین زمان پرداخت وقت سفارت آمریکای شما را انجام دهند برای انجام سفارش کافیست درخواست خود را به صورت آنلاین در فرم مربوطه ثبت نمایید.