پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی برای خارج کشور

اجاره خوابگاه دانشجویی یکی از گزینه‌ های محبوب دانشجویانی است که قصد تحصیل در کشور های دیگر را دارند. اما هزینه و شرایط اجاره خوابگاه به کشور و دانشگاه مقصد بستگی دارد. برای پرداخت هزینه اجاره خوابگاه، شما نیاز به یک حساب بانکی یا یک کارت اعتباری بین‌المللی دارید که بتوانید هزینه را به صورت الکترونیک به حساب خوابگاه واریز کنید. به دلیل وجود تحریم ها علیه کشورمان و اینکه باید قبل از سفر، هزینه خوابگاه را پرداخت کنید، مجموعه مستری پی این هزینه را با دسترسی به کارت های ارزی و درگاه های معتبر بین المللی برای شما در کوتاه ترین زمان ممکن پرداخت می کند.

انواع خوابگاه های دانشجویی

به طور کلی، خوابگاه‌ های دانشجویی به دو نوع درون دانشگاه (On-Campus) و بیرون از دانشگاه (Off-Campus) تقسیم می‌شوند. خوابگاه‌ های درون دانشگاه معمولا نزدیکتر به محل تحصیل هستند و امکانات و خدمات بیشتری را ارائه می‌دهند. اما هزینه آنها نسبت به خوابگاه‌ های بیرون از دانشگاه بالاتر است.

خوابگاه On-Campus به خوابگاه دانشجویی تحت نظارت دانشگاه که در داخل یا نزدیک به دانشگاه قرار دارد گفته می شود. این خوابگاه به راحتی به محیط دانشگاه و کتابخانه دسترسی داشته و شما کمتر نیاز به هزینه حمل و نقل خواهید داشت. علاوه بر این امنیت بالایی برای حرکت در هر ساعت از شب و روز را برای دانشجویان فراهم می آورد. اما خوابگاه های داخل دانشگاه علاوه بر هزینه بالا، ممکن است قوانین و محدودیت‌ های داشته باشد که باید از قبل این موارد را بررسی کنید.

خوابگاه Off-Campus نوعی خوابگاه دانشجویی است که در بیرون از محوطه دانشگاه قرار دارد که توسط شخص یا شرکت خصوصی اداره و اجاره داده می‌شوند.این خوابگاه علاوه بر فضای بزرگتر، هزینه کمتری نسبت به خوابگاه درون دانشگاه دارد و شما آزادی عمل بیشتری در رعایت قوانین و محدودیت‌ ها خواهید داشت و همچنین می توانید با دوستان یا خانواده خود در آن زندگی کنید. اما خوابگاه Off-Campus معمولا به دلیل فاصله دورتر از دانشگاه، نیاز به هزینه حمل و نقل بیشتری داشته و همچنین شما ممکن است با مشکلات مالک یا همخانه‌ های نامناسب روبرو شوید. برای رزرو در خوابگاه Off-Campus، شما باید از سایت‌ های اینترنتی مختلف که خدمات اجاره خوابگاه و خانه را ارائه می‌دهند،کمک بگیرید.

Home stay نوعی اقامتگاه دانشجویی است که در آن شما با یک خانواده محلی در یک کشور یا شهر زندگی می‌کنید. در واقع شما یک اتاق خصوصی در خانه میزبان دارید و از امکانات خانه و خوردن غذا با خانواده استفاده می‌کنید. همچنین این مکان قیمت مناسب‌ تری نسبت به هتل‌ و سایر اقامتگاه‌ ها داشته و شما فرصت آشنایی با فرهنگ، زبان و آداب محلی در فضای صمیمانه و خانوادگی پیدا می کنید. علاوه بر این امکان یادگیری و تقویت زبان نیز برای شما مهیا می شود. اما این نوع زندگی معایبی همچون کمبود حریم شخصی، عدم تطابق با قوانین و سلایق خانواده میزبان، عدم تضمین کیفیت و بهداشت، عدم مناسب بودن برای سفرهای کاری و تجاری و ... را دارد. 

هاستل نیز نوعی اقامتگاه برای افراد با بودجه کم می باشد که به طور معمول دارای یک تخت در یک اتاق اشتراکی با استفاده از امکانات مشترک مانند دستشویی و حمام، آشپزخانه و ... می باشد. هاستل‌ ها قیمت پایینتری نسبت به هتل‌ ها و سایر اقامتگاه‌ ها داشته و این یک گزینه مهم برای دانشجویان محسوب می شود. در عین حال دارای برخی از چالش‌ هایی همچون کمبود حریم شخصی و آرامش، خطر سرقت وسایل شخصی، عدم تضمین کیفیت و بهداشت و عدم مناسب بودن برای زندگی خانوادگی می باشد.

 

نحوه یافتن خوابگاه دانشجویی

برای اجاره خوابگاه دانشجویی در خارج از کشور، شما می‌ توانید از سایت‌ های مختلفی که خدمات رزرو و اجاره خوابگاه را ارائه می‌دهند همچون Nestpick،  Airbnb و ... استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید با عضویت در گروه‌ ها و صفحات شبکه‌ های اجتماعی مربوط به دانشجویان بین المللی در کشور مقصد، درباره خوابگاه‌ های دانشجویی و تجربیات دانشجویان قبلی سؤال کنید و محل مناسبی را برای اسکان پیدا کنید.

نحوه پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی 

هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی در هر کشور و هر دانشگاه متفاوت است و به عواملی مانند نوع خوابگاه، امکانات آن، موقعیت جغرافیایی آن و تقاضای دانشجویان بستگی دارد. به طور متوسط، هزینه خوابگاه دانشجویی در کشورهای مختلف بین 200 تا 1000 دلار در ماه متغیر است. سپس باید بررسی کنید که چگونه می‌توانید هزینه خوابگاه را پرداخت کنید. برخی از خوابگاه‌ ها امکان پرداخت آنلاین را از طریق سایت‌های رزرو و اجاره خوابگاه یا سامانه‌ های دانشگاه را دارند، برخی نیز نیاز به پرداخت حضوری با از طریق حساب بانکی دارند. شما باید با روش پرداخت خوابگاه مورد نظر خود آشنا شوید و روش مناسب برای انتقال پول را انتخاب کنید. همچنین باید توجه کنید که هزینه خوابگاه دانشجویی در خارج از کشور فقط شامل هزینه اجاره نمی‌شود. شما ممکن است هزینه‌ های دیگری همچون هزینه ثبت‌ نام، ودیعه، قبض‌های آب، برق، گاز، اینترنت و غیره را نیز بپردازید. از آنجا که باید قبل از اسکان و سفر باید برای پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی اقدام کنید و از داخل ایران این امکان میسر نیست مجموعه میستری پی با دسترسی به درگاه های بین المللی شما را در این امر یاری رسانده و بتوانید به راحتی پرداخت خود را نهایی و ثبت کنید.

نکات مهم 

• حتما شرایط و هزینه‌ های خوابگاه‌ های دانشگاهی و خارج از دانشگاه در کشور و شهر مورد نظر خود را بررسی کنید.

• هزینه خوابگاه دانشجویی بسته به نوع خوابگاه، امکانات، موقعیت جغرافیایی آن و تقاضای دانشجویان متفاوت است.

• انتخاب نوع خوابگاه دانشجویی مناسب با نیاز، بودجه و سلیقه شخصی.

• خوابگاه‌ های دانشجویی انواع مختلفی دارند، مانند خوابگاه‌ های تک‌ نفره، دو نفره یا چند نفره با حمام اختصاصی یا مشترک، با آشپزخانه یا بدون آن، با مناطق مشترک یا بدون آن و غیره. همچنین بعضی از خوابگاه‌ها فقط برای دختران یا پسران در نظر گرفته شده‌اند. شما باید با توجه به شرایط و فضای خود، نوع خوابگاه را انتخاب کنید.

• رزرو و پرداخت هزینه خوابگاه دانشجویی در زمان مناسب. بعضی از خوابگاه‌ های دانشجویی را می‌توان قبل از عزیمت به کشور مقصد رزرو کرد و بعضی را باید پس از رسیدن به آنجا جستجو کرد. شما باید با روال رزرو خوابگاه دانشگاه مورد نظر خود آشنا شوید و به موقع اقدام کنید. همچنین باید روش پرداخت هزینه خوابگاه را نیز بدانید.مجموعه میستری پی هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی را در داخل ایران با روشی امن و سریع برای شما فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مجموعه تماس بگیرید.