پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه خارجی | Application Fee

اپلیکیشن فی (Application Fee) هزینه‌ و مبلغی است که از شما توسط دانشگاه برای بررسی مدارک دریافت می‌ شود. مبلغ اپلیکیشن فی مقدار مشخصی نیست و به چندین عامل بستگی دارد. برای مثال، کشور، دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی شما تأثیرگذار هستند.در واقع این هزینه پولی است که شما برای ارسال درخواست تحصیل به دانشگاه می‌دهید که بعضی از دانشگاه‌ها این پول را نمی‌خواهند. اپلیکیشن فی به دانشگاه کمک می‌ کند تا دانشجویان جدی را از سایرین تمایز دهد. 

هزینه اپلیکیشن فی را معمولا باید با کارت اعتباری یا سرویس‌های پرداخت آنلاین پرداخت کنید که به دلیل وجود تحریم ها در کشور مجموعه مستری پی در سریع ترین زمان و با دسترسی بین المللی امکان پرداخت این هزینه را برای شما ممکن می سازد.

مزیت اپلیکیشن فی Application Fee چیست ؟

همانطور که گفتیم اپلیکیشن فی (Application Fee) هزینه ای است که دانشگاه دریافت می کند اما با پرداخت این هزینه، دانشگاه متوجه می‌شود که شما در ادامه تحصیل جدی هستید و به درخواست تحصیل شما توجه می‌ کند. اگر شما اپلیکیشن فی را پرداخت نکنید، دانشگاه ممکن است درخواست شما را نپذیرد یا نادیده بگیرد. در واقع اگر شما اپلیکیشن فی را پرداخت نکنید، درخواست شما کامل نخواهد شد و دانشگاه آن را بررسی نخواهد کرد. بنابراین، شما باید مطمئن شوید که قبل از مهلت ثبت نام دانشگاه، اپلیکیشن فی را پرداخت کرده‌اید. این مزیت بزرگ و مهم اپلیکیشن فی محسوب می شود.

 

چه عواملی بر هزینه اپلیکیشن فی Application Fee تاثیرگذار است ؟

هزینه اپلیکیشن فی (Application Fee) ممکن است بر اساس چند عامل متفاوت باشد. برخی از این عوامل عبارتند از: 
دانشگاه: هر دانشگاه ممکن است روش خاص خود را برای دریافت اپلیکیشن فی داشته باشد. برخی دانشگاه‌ها فقط کارت اعتباری را قبول می‌کنند، برخی دیگر سرویس‌ های پرداخت آنلاین مانند پی‌پال یا ترانسفر وایز را نیز می‌ پذیرند. شما باید قبل از ارسال درخواست خود، روش پرداخت مورد نظر دانشگاه را بررسی کنید.

کشور: هر کشور ممکن است قوانین و مقررات خود را در مورد پذیرش دانشجویان خارجی و پرداخت هزینه‌ های تحصیلی داشته باشد. بعضی از کشورها ممکن است نیاز به تأیید هویت یا اسکن کارت شما داشته باشند. بعضی دیگر ممکن است نرخ تبدیل ارز یا کارمزد بانکی را به شما اعمال کنند. شما باید قبل از پرداخت اپلیکیشن فی، قوانین و مقررات کشور مقصد خود را مطالعه کنید.

رشته: برای هر رشته تحصیلی ممکن است هزینه اپلیکیشن فی متفاوت باشد. بعضی از رشته‌ های تحصیلی ممکن است به دلایل مختلف، هزینه بالاتر یا پایین‌ تری نسبت به سایر رشته‌ ها داشته باشند. بعضی از عوامل تأثیرگذار بر هزینه رشته تحصیلی عبارتند از: تقاضای بازار، سطح سختی، زمان برگزاری، تعداد صندلی‌های موجود و .... شما باید قبل از انتخاب رشته خود، هزینه اپلیکیشن فی آن را با سایر رشته‌های مورد علاقه خود مقایسه کنید. 

 

چگونگی پرداخت هزینه اپلیکیشن فی Application Fee

برای پرداخت اپلیکیشن فی (Application Fee)، شما باید روش پرداخت مورد نظر دانشگاه را بررسی کنید که  از طریق کارت اعتباری است یا سرویس‌ های پرداخت آنلاین مانند پی‌پال یا ترانسفر وایز. شما باید اپلیکیشن فی را همزمان با ارسال درخواست خود به دانشگاه پرداخت کنید. به عبارت دیگر شما باید قبل از مهلت ثبت نام دانشگاه، اپلیکیشن فی را پرداخت کرده باشید. 

پس از پرداخت برای گرفتن رسید پرداخت اپلیکیشن فی (Application Fee)، شما باید به روشی که دانشگاه مشخص کرده است، عمل کنید. بعضی از دانشگاه‌ها به شما یک ایمیل تایید با یک شماره منحصر به فرد می‌فرستند که با آن می‌توانید رسید خود را از وب‌ سایت دانشگاه دریافت کنید. بعضی دیگر به شما یک رسید آنلاین نشان می‌دهند که می‌توانید آن را پرینت کنید.

نکات مهم 

• بررسی کنید که دانشگاه مورد نظر شما قبول می‌کند که شما از ووچر اپلیکیشن فی استفاده کنید یا خیر. ووچر اپلیکیشن فی یک تخفیف است که به دانشجویان با نیاز مالی داده می‌ شود.

• چک کنید که دانشگاه مورد نظر شما سرویس اولویت یا سوپر اولویت دارد یا خیر. این سرویس‌ها با پرداخت هزینه بیشتر، به شما امکان می‌دهند که تصمیم در مورد درخواست شما را زودتر بگیرید. 
 
• توجه کنید که دانشگاه مورد نظر شما چگونه با شما ارتباط برقرار می‌کند. شما باید آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را به روز نگه دارید و به هر پیام یا تماس از طرف دانشگاه پاسخ دهید.
 
• زمان‌ بندی دانشگاه مورد نظر شما برای بررسی درخواست‌ های تحصیلی زیادی دارد. شما باید درخواست خود را قبل از مهلت ثبت نام دانشگاه ارسال کنید و هزینه اپلیکیشن فی را پرداخت کنید.

 

مجموعه مستری پی هزینه اپلیکیشن فی Application Fee را به صورت امن و سریع با دسترسی به درگاه های بین المللی پرداخت می کند.