پرداخت پی تی آی | ثبت نام آزمون PTE

آزمون PTE یک تست زبان انگلیسی است که توسط نمایندگی پیرسون برگزار شده و برای افرادی که می‌خواهند در خارج از کشور تحصیل یا زندگی کنند، مناسب است. این آزمون در دو دسته عمومی و آکادمیک برگزار می‌شود و چهار مهارت Listening، Reading، Speaking و Writing را از طریق رایانه در یک جلسه 3 ساعته ارزیابی می‌کند. نتایج این آزمون توسط هزاران دانشگاه و سازمان در جهان پذیرفته می‌شود. برای شرکت در این آزمون، لازم است به کشور دیگری سفر کنید زیرا در ایران نمایندگی رسمی پیرسون وجود ندارد.

هزینه ثبت نام آزمون PTE بستگی به کشور محل برگزاری دارد که برای پرداخت آن مجموعه میستری پی با دسترسی به درگاه و کارت های معتبر ارزی در زمانی کوتاه این امر را برای شما میسر و ممکن می سازد.

 مکان مناسب آزمون PTE برای ایرانیان

آزمون PTE یک آزمون کامپیوتری است که در بیش از 50 کشور و 200 مرکز آزمون در سرتاسر جهان برگزار می‌شود. متقاضیان ایرانی به دلیل عدم وجود مراکز برگزاری امتحان PTE در ایران می‌توانند در مراکز آزمون PTE در کشورهای همسایه مانند ترکیه، آذربایجان، امارات شرکت کنند. برای پیدا کردن مرکز آزمون PTE نزدیک به شما، می‌توانید به سایت رسمی PTE بروید و کشور و شهر خود را جستجو کنید.

آزمون PTE مناسب چه افرادی است ؟

آزمون PTE برای کسانی مناسب است که قصد مهاجرت و تحصیل به خارج از کشور را دارند. این آزمون در سه نوع آکادمیک، عمومی و کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود. هر نوع آزمون برای مقاصد خاصی کاربرد دارد. همچنین، این آزمون توسط هزاران دانشگاه در جهان پذیرفته می‌شود. 

 کشور های استرالیا، نیوزلند، بریتانیا، ایرلند و کانادا نمرات PTE را برای مهاجرت قبول می‌کنند. البته بسته به نوع ویزا و هدف مهاجرت، حداقل نمره مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم قبل از شرکت در آزمون، با سفارت یا نمایندگی کشور مورد نظر خود تماس بگیرید و از شرایط دقیق آن‌ها مطلع شوید.

 

مزایای آزمون PTE 

آزمون PTE مزایای خاص و ویژه ای برای شرکت کنندگان خود دارد که آن را از دیگر آزمون ها متمایز می کند. از جمله این مزایا عبارتند از :

  • اعتبار جهانی و پذیرش توسط هزاران دانشگاه و سازمان در جهان
  • انتشار زودتر نتایج آزمون به سایر آزمون‌ های زبان (حداکثر 5 روز کاری)
  • الکترونیکی بودن فرایند آزمون و تصحیح توسط کامپیوتر بدون سلیقه‌ای بودن
  • آسان‌ تر بودن آزمون نسبت به سایر آزمون‌ های زبان
  • قابلیت معادل‌ سازی آزمون با آزمون‌ های آیلتس و تافل
  • راحتی در ثبت نام و انتخاب تاریخ و زمان مناسب برای شرکت در آزمون

ساختار آزمون PTE

ساختار و بخش های آزمون PTE شامل ارزیابی چهار بخش  صحبت کردن، شنیدن، خواندن و گوش دادن می باشد که در مجموع حدود 3 ساعت طول می‌کشد. در زیر به اختصار هر بخش توضیح داده شده است.

- بخش صحبت کردن (Speaking) که شامل چند قسمت کوچک‌ تر مانند خواندن متن با صدای بلند، تکرار جمله، توصیف نمودار، بازگویی سخنرانی و پاسخ به سوالات کوتاه می باشد.

- بخش نوشتن (Writing) که شامل دو تکلیف است، یکی خلاصه کردن یک متن در یک جمله و دیگری نوشتن یک مقاله در مورد یک موضوع که این بخش به علاوه بخش صحبت کردن به زمانی در حدود 77 تا 93 دقیقه برای پاسحگویی نیاز دارد. 

- بخش خواندن (Reading) که شامل چندین سوال از نوع چند گزینه‌ ای، جای خالی و مرتب‌ سازی پاراگراف‌ ها است که زمان پاسخ دهی به آن 32 تا 41 دقیقه می باشد. 

- بخش گوش دادن (Listening) نیز شامل چندین سوال از نوع خلاصه کردن متن شفاهی، چند گزینه‌ ای، تکمیل جملات و نوشتن دیکته است که در حدود 45 تا 57 دقیقه زمان می برد.

  منابع آزمون PTE 

برای آمادگی برای این آزمون، شما می‌توانید از منابع مختلفی استفاده کنید. برای اینکار می توانید از کتاب‌ های رسمی و معتبر از موسسه Pearson یا انتشارات دیگر، مانند The Official Guide to PTE Academic، PTE Academic Score Guide، PTE Practice Test Plus، PTE ADVANTAGE FOR ACADEMIC MODULE و ... کمک بگیرید. همچنین می توانید از اپلیکیشن‌ های مناسب برای مطالعه و تمرین آزمون PTE، مانند PTE Tutorials، PTE Success، PTE Prep و ... استفاده کنید. وب سایت‌ ها، ویدیو ها، پادکست‌ ها، وبلاگ‌ هایی که محتوای مرتبط با آزمون را ارائه می‌دهند نیز منبع مناسبی برای این آزمون می باشد. در انتها کلاس‌ های آمادگی برای آزمون PTE که توسط مربیان مجرب و متخصص ارائه می‌شوند و شما را با استراتژی‌ها و نکات کلیدی آزمون آشنا می‌کنند نیز گزینه بسیار مناسبی است. 
البته بهتر است قبل از انتخاب منابع، سطح زبان خود را بسنجید و منابع مناسب با سطح خود را انتخاب کنید. همچنین بهتر است منابع خود را به صورت منظم و برنامه‌ ریزی شده مطالعه کنید و تست‌های نمونه را حل کنید تا با نحوه برگزاری آزمون و سوالات آن آشنا شوید.

هزینه آزمون PTE

هزینه آزمون PTE بین 150 تا 220 دلار است که این مبلغ بسته به کشور و مرکز آزمونی که شما انتخاب می‌کنید دارد متغیر است. اگر قصد شرکت در این آزمون در کشورهای همسایه را دارید باید بدانید که هزینه این آزمون در ترکیه 880 لیر، در آذربایجان 170 دلار1، در امارات 999 درهم می باشد این هزینه در کانادا نیز معادل 300 دلار کانادا است. همچنین، اگر شما بخواهید با تاخیر ثبت نام کنید، هزینه بیشتری باید بپردازید. برای پیدا کردن هزینه دقیق آزمون PTE در مرکز مورد نظر خود، می‌توانید به سایت رسمی PTE مراجعه کنید و قسمت Book Now را انتخاب کنید.

نمره قبولی آزمون PTE

به طور کلی، نتایج آزمون PTE در مدت 1 یا حداکثر 5 روز کاری اعلام می‌شود. شما می‌توانید با ورود به حساب کاربری خود در وب‌سایت PTE، نمرات خود را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید نمرات خود را به دانشگاه‌های مورد نظر ارسال کنید.

 نمره آزمون PTE بین 10 تا 90 محاسبه می‌شود. هر بخش از آزمون یک نمره جداگانه دارد و همچنین نمرات فرعی برای مهارت‌ های مختلف مانند گرامر، تلفظ، لغت و .... برخی از سوالات نمره صفر و یک و برخی دیگر نمره جزئی دارند. بعضی از سوالات هم نمره منفی دارند که اگر پاسخ غلط داده شود، از نمره کل کسر می‌شود. نمرات قابل قبول بستگی به کشور و دانشگاه مورد نظر دارد. به طور کلی، نمرات بالای 50 برای مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور مناسب است.

مجموعه میستری پی پرداخت هزینه آزمون PTE شما را با دسترسی به درگاه های معتبر ارزی پرداخت کرده و ثبت نام شما را نهایی می کند.