صفحه نخست    اخبار    ۱۴۰۱/۱۲/۱۰

 حواله فرانک سوئیس

حواله فرانک سوئیس

 اخبار    ۱۴۰۱/۱۲/۱۰  چاپ
حواله فرانک سوئیس

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. سوئیس عضواتحادیه اروپا نیست ولی عضو انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) است. 

بانکداری در سوئیس یکی از مهم‌ترین بخش‌های این کشور محسوب می‌شود. شرکت‌های بیمه نیز سهم زیادی در اقتصاد سوئیس دارند.

واحد پول این کشور فرانک سوئیس نام دارد. هر فرانک معادل ۱٫۰۶ دلار آمریکاست اگر به دنبال راهی برای ارسال حواله فرانک سوئیس هستید، در این مقاله همراه ما باشید.

انواع راه های ارسال پول به سوئیس

راه های مختلفی برای ارسال حواله ارزی به سوئیس وجود دارد. هر یک از این روش ها ویژگی ها، معایب و مزایای منحصر به فردی دارند. با توجه به شرایط فرستنده یا گیرنده، مبلغ حواله و عوامل دیگر، این روش ها ممکن است نسبت به دیگری برتری پیدا کنند. در ادامه رایج ترین روش ها را بررسی کرده و ویژگی های هر یک را شرح می دهیم.

حواله سوئیفت

حواله سوئیفت  به حواله بین بانکی گفته می شود. این حواله به صورت بین المللی قابل ارسال است. برای ارسال حواله سوئیفت نیاز به افتتاح حساب بانکی بین المللی دارید. به عبارت دیگر، حواله سوئیفت از حساب بانکی فرستنده به حساب بانکی گیرنده ارسال می شود

حواله وسترن یونیون

وسترن یونیون یک شبکه مالی بین المللی است. کاربرد این شبکه ارسال حواله فوری به سراسر جهان است. برای ارسال  نیازی به افتتاح حساب (توسط هیچ یک از طرفین) نیست. این روش کارمزد نسبتاً بیشتری دارد. اما برای شرایطی که گیرنده به صورت فوری نیاز به دریافت حواله دارد، این روش بهترین راه است. در صورتی که حواله ارسالی از راه وسترن یونیون نیاز به تبدیل ارز داشته باشد، مشتری ملزم به پذیرش نرخ تبدیل شبکه خواهد بود.

حواله مانی گرام

مانی گرام شبکه مالی مشابه با وسترن یونیون. وسترن یونیون و مانی گرام در ایران نمایندگی ندارند. برای ارسال حواله با این روش ها می توانید از خدمات ارزی میستری پی بهره ببرید.

حواله داخلی فرانک  

این امکان وجود دارد به هر حسابی داخل کشور سوئیس از قبیل حساب شخصی,شرکتی و دانشگاه حواله فرانک ارسال کرد و محدودیتی در انتقال به حساب ها وجود ندارد .