صفحه نخست    بلاگ    ۱۴۰۱/۹/۲

حواله به چین

 بلاگ    ۱۴۰۱/۹/۲  چاپ
حواله به چین

مکان ارسال حواله یوان چین از ایران یکی دیگر از خدمات شرکت حمل و نقل چینیران است. چینیران برای سهولت در انجام معاملات شما این امکان را فراهم کرده تا با خیال آسوده و با بهترین نرخ نسبت به انتقال یوان از ایران اقدام نمایید.

حواله یوان چین در سالهای گذشته و با توجه به بازار پر نوسان ارز دست خوش تغییرات شده است. برای مثال از ابتدای سال 2020 با اجرایی شدن قانون مبارزه با پول شویی و اجرای قوانین FATF در چین در شاهد مسدود شدن حساب های بانک های مختلف چین بودیم که به دلیل واریز وجه از حساب هایی با منشاء نا مشخصی ناشی می شود. یکی از این عوامل مشکوک مربوط به معاملات بیت کوین و تبدیل بیت کوین به یوان بوده است.

بدین صورت که شخصی در ایران از حساب کیف پول الکترونیک خود برای شخصه دیگری در چین بیت کوین واریز میکرد و در ازای بیت کوین به رابط چینی حساب های بانکی برای انتقال یوان ارائه میکرد. در بسیاری از این موارد با توجه به مشخص نبودن منشا واریز و پر ریسک بودن واریز کننده حساب دریافت کننده نیز برای اطلاع از دلیل واریز از این حساب مسدود میشود.

 

  • حواله سفید یا یوان تمیز

این نوع از حواله در واقع نوعی از حواله با منشا مشخص و است که در آن وایز کننده وجه مشخص است اما در این روش واریز کننده وجه هیچ مسئولیتی از بابت بسته شدن حساب دریافت کننده بر عهوه نمیگیرد.

و این امر باعث شده است که عده ای سود جو با اعلام نرخ حواله کمی پایین تر از نرخ یوان سفید اقدام به واریز وجه به حساب های مقصد میکنند در صورتی که یوان واریز شده از روش یوان معمولی یا در اصطلاح یوان کثیف انجام گرفته است و چون واریز کننده وجه هیچ مسئولیتی در عهده ندارد تنها تفاوتش در سود ناعادلانه واریز کننده وجه است که بی شک با کلاه برداری فرق چندانی ندارد.

 

دلایل چند نرخی شدن حواله یوان چیست؟

بعد از ایجاد مشکلات مختلف از بابت مسدود شدن حساب ها در چین، بیشتر فروشندگان از ارائه حساب یوانی برای خرید کالا امتنا کردند و برای دریافت وجه رو به حساب های دلاری آوردند که با توجه به شرایط حواله دلار از ایران و کارمزد زیاد این روش انتقال، درصد کمی از تجار این روش را برای انتقال وجه انتخاب کردند.

بعد از مدتی قیمت حواله یوان چین در ایران چند نرخی شد و قیمت های مختلفی برای حواله یوان اعلام شد. یوان معمولی، حواله سفید یا یوان تمیز و یوان گارانتی دار که هرکدام با هم تفاوت نرخ داشتند.

در انجام حواله یوان به چه اطلاعاتی نیاز داریم

اطلاعاتی همچون آدرس بانک، آدرس سکونت فرد گیرنده و اطلاعات تکمیلی توسط بانک دریافت می گردد.

حواله های بانکی بر اساس نوع حواله ارزی مورد نظر از حساب ها وکشور های مختلف انجام می گردد. به عنوان مثال انجام حواله های دلار و یورو اصولا از کشور های ترکیه، عمارات و برخی از کشور های اروپایی صورت می پذیرد. در مورد حواله یوان چین، ارسال حواله در برخی موارد از کشور وای واسط صورت می پذیرد،

اما با توجه به اینکه با انجام حواله توسط کشور ها و بانک های واسط ریسک بیشتر و هزینه بالاتری می بایست پرداخت گردد. لذا انجام حواله بصورت مستقیم و آنلاین و از طریق حسا بانکی در همان کشور بسیار مورد توجه تجار و بازرگانان قرار می گیرد.

حواله به کشور آمریکا و انگلیس به صورت حواله داخلی نیز امکان پذیر است ، در این نوع حواله وجه به صورت نقدی و بصورت ترانسفر بانکی در داخل همان کشور به حساب گیرنده واریز می گردد. این حواله که اصطلاحا حواله سیاه نام گرفته است بین ۳ تا ۵ روز کاری مستلزم زمان می باشد .

و دارای این مزیت می باشد که  حواله های بزرگ به صورت چند مرحله ای انجام پذیر بوده و فرستنده مبلغ نیز توسط بانک و دولت آن کشور اشخاص محلی محسوب می گردد.

اهمیت حواله یوان در معاملات ایران و چین

به چه حساب هایی میتوان حواله یوان انجام داد ؟

انتقال پول با ارز یوان فقط به حساب های شخصی امکان پذیر میباشد لذا توجه داشته باشد انتقال به حساب های شرکتی امکان پذیر نمیباشد و در این باره سوال نفرمایید .

حداقل مبلغ سفارش به صورت ارز یوان چقدر میباشد ؟

مجموعه میستری پی حداقل سفارشات یوان را بر پایه 10.000 هزار واحد قرار داده است و لذا اگر مبلغ سفارش کمتر از 10.000 یوان میباشد سفارشی ثبت نکنید و برای مبالغ کمتر میتوانید به صورت دلار به حساب بانکی انتقال دهید یا در صورت امکان و قبول شرکت چینی به صورت پی پال انتقال را انجام دهید در این صورت میزان کارمزد و هزینه های مشتری بسیار کمتر خواهد شد .

کارمزد خدمات یوان چقدر میباشد ؟

کارمزد خدمات انتقال بانکی 100 یوان به صورت ثابت میباشد

قیمت ها چه ساعتی در سایت آپدیت میشود ؟

همه روزه قیمت ها راس ساعت 12 بروز رسانی میشود و تا ساعت 17 آپدیت لحظه ای میشود و قیمت اعتبار دارد .

 

 

برچسب ها:  یوان  حواله  به  چین