صفحه نخست    بلاگ    ۱۴۰۱/۹/۲

 حساب وایز

ترنسفر وایز ( TransferWise )

 بلاگ    ۱۴۰۱/۹/۲  چاپ
ترنسفر وایز ( TransferWise )

ترنسفر وایز ( TransferWise ) یک سیستم تبدیل ارز است که شما را از پرداخت هزینه تبدیل ارز بانک ها رها میکند! این کمپانی که در سال 2011 آغاز به کار کرد، در حال حاضر در 8 شهر بزرگ دنیا دفتر فعال مرکزی داشته و مرکز اصلی آن در لندن است

ترنسفر وایز ( TransferWise ) چگونه کار میکند؟

در حالت عام و قدیمی، زمانی که میخواهید به طور مثال دلار خود را به صورت یورو برای کشوری دیگر و به حساب شخصی دیگر ارسال نمایید، جدای از هزینه ارسال حواله، در واقع هزینه تبدیل ارز را نیز باید پرداخت کنید. ترنسفر وایز با دست گذاشتن بر روی این مشکل بزرگ سیستم انتقال مالی، دست به ابتکار جالبی زده است. در مثال قبلی، شما با استفاده از ترنسفر وایز میتوانید دلار خود را به ترنسفر وایز دهید، و ترنسفر وایز در کشور مقصد شما یورو به حساب مورد نظر شما واریز کند. در این روش در واقع شما پولی را از کشور مبدا خارج نکرده اید بلکه آن را به ترنسفر وایز کشور خود داده، و ترنسفر وایز کشور مقصد ارز مورد نظر شما را به شخص مورد نظرتان میدهد و به این ترتیب نیازی به پرداخت هزینه تبدیل ارز نخواهد بود! استفاده از این سیستم میتواند تا 90% هزینه اضافی شما برای ارسال وجهی به ارزی دیگر را کاهش دهد.

آیا این سیستم و خدمات آن مطئن و قابل اعتماد هستند؟

TransferWise مانند بانک های بزرگ و معتبر دنیا، مشتریان متقاضی خدمات خود را تایید هویت میکند، خدمات مورد استفاده آن ها را زیر نظر میگیرد و تلاش میکند از هر لحاظ پولشویی و دزدی در این سیستم را به حداقل برساند. در نتیجه به همان اندازه که یک بانک بزرگ بین المللی معتبر و قابل اعتماد است، TransferWise نیز هست.

ارسال ارز از طریق TransferWise چقدر طول میکشد؟

واقعیت این است که ترنسفر وایز جزء سریع ترین روش ها محسوب نمیشود. کم شدن پول از حساب بانکی شما، تایید ترنسفر وایز و ارسال آن به حساب مقصد ممکن است کمی طولانی شده و حتی تا 4 روز کاری زمان ببرد. میزان زمان ارسال و دریافت از این طریق بستگی بسیار زیادی به حساب بانکی و کارت بانکی شما و ارز مورد نظر و کشور مبدا و مقصد دارد. در بیشتر موارد یک انتقال مالی بیش از 1 روز کاری به طول نخواهد انجامید.

مزایای استفاده از ترانسفر وایز چیست؟

  • ارسال پول چند برابر ارزانتر از ارسال از طریق بانک‌های سطح بالا
  • هزینه‌های انتقال همیشه شفاف است، برخلاف دیگر ارائه دهندگان خدمات که علاوه بر کارمزدهای خود به نرخ تبدیل اضافه می‌کنند.
  • پرداخت‌های بین‌المللی از طریق ترانسفر وایز در مسیرهای اصلی با مبدا انگلستان و اروپا در ۲۴ ساعت انجام می‌شود.
  • انتقال به صورت آنلاین انجام می شود.
  • ترانسفر وایز توسط سازمان نظارت بر فعالیت‌های مالی نظارت می‌شود و مورد اعتماد بیش از ۳ میلیون نفر در جهان است.
  • پول شما به صورت مستقیم به حساب بانکی گیرنده واریز می شود.
  • مناسب برای استفاده‌های شخصی و تجاری