صفحه نخست    نقد کردن    ثبت سفارش

دریافت حواله مانی گرام از خارج ( MoneyGram )

حواله مانی گرام یک سرویس پرداخت ارزی بین المللی است که شما می توانید با استفاده از آن، پول خود را به سریعترین و ساده ترین شکل ممکن به دوستان و نزدیکان خود در سراسر دنیا ارسال یا دریافت کنید. برای این کار، شما نیاز به داشتن حساب بانکی ندارید، بلکه فقط با ارائه مدارک معتبر و شماره تراکنش (Reference Number)، می توانید وجه خود را در یکی از شعب مانی گرام در کشور مقصد دریافت کنید. شماره تراکنش (Reference Number) یک کد 8 رقمی است که فرستنده پول به شما اطلاع می دهد. شما باید نام و نام خانوادگی فرستنده، کشور مبدا و مبلغ حواله را هم بدانید.

در ایران، به دلیل تحریم ها، شما نمی توانید به طور مستقیم از مانی گرام استفاده کنید، به همین دلیل مجموعه میستری پی با سال ها فعالیت در حوزه پرداخت های بین المللی میتواند در سریع ترین زمان و مناسب ترین کارمزد حواله جات مانی گرام شما را تبدیل و به حساب بانکی شما در ایران واریز نماید .

 

سوالات متداول :

چطور می توانم با مانی گرام پول به خارج از ایران حواله کرد ؟

برای حواله با مانی گرام فقط کافی است مدارک خود و شماره تراکنش (Reference Number) را به شعبه مانی گرام در کشور مقصد ببرید و پول خود را دریافت کنید. همچنین باید نام و نام خانوادگی فرستنده، کشور مبدا و مبلغ حواله را بدانید. مجموعه میستری پی در کوتاه ترین زمان و کمترین نرخ کارمزدحواله مانی گرام شما را ثبت و ارسال می کند. برای ثبت سفارش کافیست عضو سایت شوید و سپس فرم مربوط به دریافت حواله مانی گرام را ثبت کنید.

حداکثر و حداقل مبلغ قابل انتقال در مانی گرام چقدر است ؟

برای انتقال حواله مانی گرام، شما باید به حداقل و حداکثر مقادیر مجاز توجه داشته باشید. حداقل مقدار حواله مانی گرام 250 دلار و حداکثر آن 100 هزار دلار است.

برای حواله مانی گرام بهتر است یا وسترن یونیون ؟

پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما می توان چند نکته را در مورد این دو شرکت را باید بدانید. در هر دو روش امکان انتقال پول به صورت آنلاین، حضوری، تلفنی و موبایل وجود دارد و کارمزد انتقال پول بسته به مبلغ، کشور مبدأ، کشور مقصد، روش پرداخت و روش دریافت تعیین می شود و در انتها نرخ تبدیل ارز را با توجه به ارز، روز و ساعت تعیین می کند.

تنها تفاوت در این است که وسترن یونیون شرکت بزرگتر و شناخته شده تری است که در بیش از 200 کشور و با بیش از 500 هزار مکان فعالیت می کند. مانی گرام نیز شرکت قابل اعتماد و رقیب اصلی وسترن یونیون است که در بیش از 190 کشور و با بیش از 350 هزار مکان خدمات ارائه می دهد.

 

سرعت انتقال پول در مانی گرام بیشتر است یا وسترن یونیون ؟

سرعت انتقال پول در مانی گرام و وسترن یونیون بستگی به روش پرداخت و دریافت دارد. اگر شما از طریق نمایندگی یا تلفن همراه پول را ارسال کنید و گیرنده آن را به صورت نقدی دریافت کند، هر دو شرکت می توانند پول را ظرف چند دقیقه منتقل کنند. اما اگر شما از طریق آنلاین پول را ارسال کنید و گیرنده آن را به حساب بانکی خود واریز کند، مانی گرام معمولا ظرف 1 تا 3 روز کاری و وسترن یونیون ظرف 1 تا 5 روز کاری پول را منتقل می کند. بنابراین سرعت انتقال پول در مانی گرام و وسترن یونیون ممکن است در شرایط مختلف متفاوت باشد.

 پس از ارسال حواله چه جزییاتی را از فرستنده باید دریافت کنید ؟

بعد از ارسال حواله باید کد رهگیری یا کد تراکنش که یک عدد 8 یا 10 رقمی است و برای تایید و دریافت پول لازم است، نام و نام خانوادگی خود و گیرنده که با کارت شناسایی همخوانی داشته باشد، کشور مقصد و ارز مورد نظر برای دریافت پول، مبلغ ارسال شده به ارز مقصد و تاریخ و ساعت ارسال حواله را از فرستنده واسط دریافت کنید. با این مشخصات، گیرنده می تواند با مراجعه به یک نمایندگی مانی گرام یا وسترن یونیون در کشور مقصد، پول را دریافت کند.

اعتبار حواله مانی گرام چند روز است ؟

اعتبار مانی گرام بستگی به کشور مقصد دارد. در برخی کشورها، مانی گرام بدون محدودیت زمانی قابل دریافت است و در برخی کشورها، مانی گرام بعد از 45 روز منقضی می شود. بنابراین، بهتر است قبل از ارسال حواله، با نمایندگی مانی گرام در کشور مقصد تماس بگیرید و از اعتبار حواله خود اطمینان حاصل کنید.

مدت زمان لازم برای تسویه حواله مانی گرام چقدر است ؟

مدت زمان لازم برای تسویه مانی گرام بستگی به نحوه‌ ی ارسال و دریافت پول دارد. اگر شما پول را از طریق حساب بانکی خود یا شرکت های واسط ارسال کنید، ممکن است تا چند روز کاری طول بکشد تا پول به حساب گیرنده واریز شود. اما اگر شما پول را به صورت نقد ارسال کنید، معمولا گیرنده می‌تواند پول را در عرض چند دقیقه از هر نمایندگی مانی گرام در کشور مقصد دریافت کند. البته باید توجه داشت که ممکن است در برخی کشورها، قوانین محلی یا تفاوت‌ های زمانی باعث تاخیر در تسویه حواله می شوند.
 
کارمزد مانی گرام به چه عواملی بستگی دارد و چقدر است ؟

کارمزد مانی گرام بستگی به مقدار وجه و کشور مقصد دارد. به طور معمول، کارمزد مانی گرام بین 1 الی 10 درصد کل مبلغ متغیر است. همچنین نرخ تبدیل ارز که با توجه روز تعیین می شود نیز در آن تاثیرگذار است.

برای راهنمایی و مشاوره بیشتر در خصوص خدمات حواله مانی گرام دارید میتوانید با شماره تلفن پشتیبانی سایت تماس حاصل فرمایید.